Müzik Video PİYANO Piyanist Musiki Music
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Yeşilçam Film Müzikleri AĞRI DAĞI EFSANESİ Türk Sinema Yaşar Kemal Aynı Adlı Romanı Uyarlanan Yapımı

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

AĞRI DAĞI EFSANESİ Yerli Türk Film Müziği - AĞRI DAĞI EFSANESİ JENERİK FİLM MÜZİK Yerli Yeşilçam Ünlü Sinema Klasikleri
AĞRI DAĞI EFSANESİ Sinema Filmi Giriş Film Müziklerini Solo Piyano ile Nasıl Bulacaksınız?
Genç Piyanist Güneş Yakartepe " AĞRI DAĞI EFSANESİ " Sinema Filmi Tema Müziğini Kuyruklu Akustik Piyano ile Çaldı.
Tema Müziğini Piyano ile Solo Çaldı. Arka Fon da Sinevizyon ( Barkavizyon) ile Filmden Görüntüler Eşlik etti.
Genç Piyanist Destek ve Güzel Yorumlar Bekler.
En Güzel ve Beğenilen Ünlü Klasik Yeşilçam Film Tema Müziği.
Genç Piyanist Beğeni ve Güzel Yorumlar Bekler.
AĞRI DAĞI EFSANESİ Sinema Film Müziği Konu ve Jenerik Müzikleri Hakkında Bilgi
AĞRI DAĞI EFSANESİ Sinema Ana Jenerik ve Giriş Film Müziği Daha Önce De Unutulmaz Film Müziklerini Yapan Bestekar Cahit Berkay'ın İmzası Taşır.
1970'den Bu Yana 160'in Üzerinde Başarılı Film ve Dizi Müziğine İmzası Atan Üstad Cahit Berkay'ın Moğollar Grubuyla Beraber AĞRI DAĞI EFSANESİ Film Müzikleri
nNide Bestelemiştir.. Kendisinim En Büyük Hayranıyım. Bestelerini, Varlığını, Müziğini Saygıyla Selamlıyorum ve Şunları Paylaşmak İstiyorum.
Harika Dizi ve Yeşilçam Film Müzikleri Besteleri İçin Değerli Müzisyen Cahit Berkay'a Tekrar Tekrar Çok Teşekkürler Ederim..
Cahit Berkay'ın Bestelerini Piyano İle Çalmak Da Ayrıca Harika Bir Duygu. Süper Bir Haz Veriyor. Onun Notaları İle Parmaklar Sihirli Bir Şekil De Tuşlara Hayat Veriyor.
Süper Bestelerini Onun İçin Daha Da Çok Çok Seviyorum. Bize, Harika Besteler Armağan Ettin. Genç Piyanist Cahit Berkay Abisine Sevgi ve Saygılarını Sunar. Ayrıca Ispartalı Hemşerim, Memleketlim Olduğu İçinde Ayrıca Gururlanıyorum. Allah Bana İşallah Onunla Tanışmak, Çalışmak, Çalmak Nasip Eder.
Yeşilçam Filmleri Cahit Berkay’la Daha Da Muhteşem, Unutulmaz ve Güzel Olmuştur. Müziği ve Besteleri İle Türk Sinemasına Değer Katmıştır. İyi ki Varsın
Ağrı Dağı Efsanesi (diğer ismi: Gülbahar) Yaşar Kemal’in Ağrı Dağı Efsanesi adlı romanından esinlenerek oluşturulmuş 3 perde ve 9 tablodan oluşan bir opera eseridir. Bestesi Çetin Işıközlü’ye, librettosu Nermin Gökpınar ve Çetin Işıközlü’ye aittir.
Eserde Ağrı Dağı'ndaki bir dağ köyünde yaşayan Ahmet ile o dönemde bölgenin yöneticisi olan Mahmut Han'ın kızı Gülbahar arasındaki aşkı ve bu sevdalıların birbirlerine kavuşmak için yaşadıkları anlatılır.
Sahnelenemeler; Eser 1972’de bestelenmeye baslanmistir. İlk açık icraları 1976'da Roma'da ve 1982'de Giessen'de opera seçmelerinden konser olarak yapılmıştır.[1] Dünya prömiyeri Cüneyt Gökçer’in sahneye koymasıyla Ankara Devlet Opera ve Balesi tarafından 1988/1989 sezonunda 6. Ankara Uluslararası Müzik Festivali’nde gerçekleşti.
1999’da besteci Çetin Işıközlü yonetiminde "Gürcüstan Devlet Senfoni Orkestrası" ve "Azerbaycan Devlet Korosu" ve Kırgız, Özbek, Kazak ve Türk solistleri tarafından, olayların geçtiği kurgulanan Doğu Beyazıt İshak Paşa Sarayı'nda bir opera konseri olarak icra edildi. Bu konser canlı olarak dünyaya TRT Int tarafından yayımlandı. O yıldan itibaren her yıl İshakpaşa Sarayı’nda icra edilmektedir[
AĞRI DAĞ EFSANE 13 Yeşilçam Yerli Film Müziği Sinema cahit Berkay Piyano Solo Akustik Piyanist Solo Sound Müzik Şarkı Türkü Eser BarkavizyonYeşilçam Yerli Film Müziği Sinema cahit Berkay Piyano Solo Akustik Piyanist Solo Sound Müzik Şarkı Türkü Eser Barkavizyon Konusunu, nobel adayımız Yaşar Kemal'in ünlü romanından alan
Yeşilçam Film Müzikleri AĞRI DAĞI EFSANESİ Türk Sinema Yaşar Kemal Aynı Adlı Romanı Uyarlanan Yapımı Jenerik Film Müziği Piyano Opera FATMA GİRİK Agrı Dağ Efsane Efsaneleri Filmi Konu Tüm Oku Yeni Pencere Ödüller Antalya Altın Portakal Film Festivali En İyi Görüntü Dış Bağlantı Sinematürk Dağları Tepe Efsaneleri İçindekiler İlgili Bu Madde Cahit Berkay Piyano Solo Akustik Müzik Şarkı Türkü Eser Barkavizyon Videolar Amatör Mogollar Şarkı Albüm Sanatçı Ara Border Anasayfa Albümler Listeler Haberler Paket Satın Alicon Border Biyografi Galeri Agri Dag

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS