Müzik Video PİYANO Piyanist Musiki Music
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

SELVİ BOYLUM AL YAZMALIM Piyano Türk Film Sinema Fon Müzikleri Film Müziği Cahit Berkay Yönetmen Piy

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

Piyanist Güneş Yakartepe "Film Müziği C Selvi Boylum Al Yazmalım Sinema Müzikleri Şarkısı Türküsü" Eserini Senfonik (Çok Sesli) Eşlik Notalarını Analiz Ederek Armonilerini Ooluşturdu. ve Dijital Piyano ile Çaldı ve Söyledi,
Değişik Yapıdaki bu Piyano yorumui Çok seveceksiniz.
Piyano ile Türk Film Müziği Enstrümantal Selvi Boylum Al Yazmalım Sinema Müzikleri Cahit Berkay Yönetici Konser Albüm CD DVD Kral Piyano keman piano
Gülay Zara Kubat Yöre Derleyen enstrumantel saz trt1 aksam sefa halk müziği bolu stüdyo makyaj Odası
AL YAZMALIM SELVİ BOYLUM ÖZETİ - CENGİZ AYTMATOV

Cengiz Aytmatov'un bu ölümsüz eseri yazarın gazetecilik yaptığı yıllarda Narın’dayken Frunze’ye geçmek istemesiyle başlıyor.Fakat Frunze’ye acele
gitmek istediği için yoldan geçen bir kamyonete binmek istemektedir.İlyas’ın kamyonetine binmek ister fakat İlyas arabaya kimseyi alamayacağını söyler.Yazar nedenini merak etse de olayın üzerine fazla düşmez.

Yazar daha sonraki bir zamanda Oş’a trenle giderken,trende İlyas’a rastlar.Ve İlyas ile birbirlerini anımsarlar ve tanışırlar.İlyas yazara arabaya onu almayaşının sebebini anlatmaya başlar.

Bundan sonra Asyel ile İlyas’ın hikayesi başlar.İlyas askerden yeni dönmüştür ve arkadaşı olan Alibek’in yanında Tiyen-Şanlar’da bir ulaştırma merkezinde çalışmaya başlar.Daha sonra birgün bir köye iş için gider ve orada Asyel’i görür.Ve zamanla köye gel-git birbirlerini severler.Fakat Asyel evlenmek üzeredir.Bunun üzerine İlyas Asyel’i kaçırır.

Daha sonra Samet adında bir oğulları olur.Fakat daha sonra İlyas’ın hırsı ve ve gururu yüzünden Asel ile aralar açılır.İlyas daha önce yaptığı gibi kamyonuna römork bağlayarak Tiyen-Şan’lardan geçebileceğini kanıtlamak ister.Ve işyerindeki arkadaşlarıyla,en yakın arkadaşı Alibek ile bu olay yüzünden arası açılır.Ve yolu geçememesi nedeniyle iyice ipler kopar.İlyas evinden iyice uzaklaşır.Zamanını Kadiça adında işyerinde çalışan bir kadınla geçirmeye başlar.Asel bunu çok geçmeden öğrenir.Oğlunu da alarak İlyas’ı terk eder.

İlyas Asel’i arar fakat bulamaz. Kadiça ile yaşamaya başlar.Bu sırada Asel ise nereye gittiğini bilmeden yola çıkar.Yolculuk sırasında Baytemir adında bir adamla tanışır.Baytemir Asel’e yardım eder,ona kalacak yer sağlar,evinin kapılarını Asel’e açar.Baytemir Samet’i kendi çocuğu gibi sever.Asel’i de sevmektedir. Dağıtımcı
Pinema
İlginç bilgiler
Yapım yılı
1977
Türkiye Box Office
VOD çıkış tarihi
Bütçe Daha fazla
Yukarıya dön
Beyaz perde eleştirisi Selvi Boylu Al Yazmalı 4,5
Selvi Boylum Al Yazmalım
Ali Ercivan
Bir ara televizyonda hemen her hafta oynardı Selvi Boylum Al Yazmalım. Eski Türk filmlerine karşı peşin hükümlü olmayan herkes izlemiştir herhalde. Peki izleyip de ağlamayan var mıdır? Türk sinema izleyicisini bu denli etkilemiş kaç film yapıldı ki? Açıkça söyleyeyim, Selvi Boylum Al Yazmalım'ı, hele hele finalini, sarsıla sarsıla ağlamadan izleyebilmem mümkün değil benim. Hal böyle olunca, kişisel ve duygusal bir yazı yazmaktan kendimi alıkoymam da çok zor.
Cemşit isimli bir adamla tanışır. İyilik timsali olan Cemşit çaresiz kadın ve oğluna evinin kapılarını açar, kendi ailesiymiş gibi yakın davranır. Yıllarca bu şekilde yaşayan Cemşit ve Asya artık bir aile olmuştur ve Samet Cemşit'e 'baba' demektedir. Her şey böylesine yolunda giderken bir gün ansızın İlyas çıkagelir. Türk sinemasının başyapıtlarından biri olan klasik yapıt SSCB'de eserleri en fazla okunan büyük edebiyatçılardan yazar Cengiz Aytmatov'un Kırmızı Eşarp adlı romanından uyarlanmıştır.
Bu sırada İlyas Kadiça ile birlikte Anarhay’a yerleşir ve orda yaşamaya başlar.Fakat daha sonra İlyas Asel’i bir türlü unutamaz ve Kadiça’yı da bir türlü sevememektedir.Ve Tiyen-Şanlar’a geri dönmeye karar verir.Eski işine geri döner. Bir gün yine alkollü olduğu bir sıra kaza yapar.Onu Baytemir kurtarır, evine getirir.Fakat Baytemir’in hiçbirşeyden haberi yoktur. Ama daha sonra anlar.Ama ne Asel’e ne de İlyas’a bir şey söyler.Onların kendi kararlarını kendilerinin vermesini ister.İlyas ise hergün oğlunu karar verir. Ama oğlunun baba olarak Baytemir’i bilmesi ve ondan ayrılmak istememesi,Asel’in de artık ona geri dönmeyeceğini bilmesi onu mahveder.Aşkına,Tiyen-Şan Dağlarına ,Işık Göl’e veda ederek Pamirler’e yeni bir hayata gider.Fakat aşkını hiçbir zaman unutamayacağını bilmektedir.
Bunlar da ilginizi çekebilir:
SELVİ BOYLUM AL YAZMALIM Piyano Türk Film Sinema Fon Müzikleri Film Müziği Cahit Berkay Yönetmen Piyano Resitali Çaldı KÜÇÜK minik ufak TV Trt Star
Show Kanal Televizyon Anonim Türkü Yeşilçam Melodik Enstrümantal Fon Sözsüz müzik Türk ve Yabancı Hafif Muzik Klasik
Filmleri Macera Filmleri Romantik Filmler Savaş Filmleri vizyon filmi kaynağı eklendi
FİLM SİNEMA DİZİ FON JENERİK FRAGMAN Müzik Piano Piyanist; Güneş yakartepe Güncel Türk Sanat ve halk müziği Eserlerini, İlahileri Piyano ile Çaldı.
Melodik, Enstrümantal, Fon Sözsüz müzik,Türk ve Yabancı Hafif Muzik,Klasik Osmanlı saz eserleri,
Yerli-yabancı Sinema Film Dizi müziklerini Piano Enstrumanı İle çaldı.

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS