Müzik Video PİYANO Piyanist Musiki Music
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Piyano Yabancı Orijinal Müzik OH SUSANNA Kovboy Amerikan Halk Şarkı Stil Ah Fatma Sözü Ajda Pekkan

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

Piyano ile Senfonik Şekilde Amerikan Halk Kovboy Müziğini Piyanist GÜNEŞ YAKARTEPE Akustik Piyano ile Enstrümantal Çaldı.Bu Şarkı Ah Fatma diye Türkçeye Aranje edildi.
Eserleri Dinleyince Piyano ile ezgilerimizi Çok güzel ve değişik bulacaksınız. Ümit ederim Seversiniz. Olumlu veya Olumsuz Yorumlarınızı bekliyorum

Piyanist GÜNEŞ YAKARTEPE "OH Susanna Traditional " Eserinin Senfoni Şekilde (Çok sesli) Eşlik Notalarını ve armonilerini yazdı, Piyano ile çaldı.
Country, ABD'nin güneydoğusunda yaşayan beyazlara özgü müzik tarzıdır.

Country tarzı, 1920'lerde ABD'nin güney eyaletlerindeki yoksul ve beyaz köylüler arasında ortaya çıktı. Country, ilk sömürgecilerin torunlarının kuşaktan kuşağa aktardıkları Galler, İskoçya ya da İrlanda'ya özgü eski halk şarkılarının ya da baladlarının Amerikan zevkine uyarlanmasıyla oluşturulmuştur. Eşlik eden başlıca çalgılar bir banjo ya da gitar, ve bir kemandır. Bu müzik, köylerin çevreleriyle iletişim olanaklarını artıran radyo sayesinde tüm güney eyaletlerinde yayıldı. Güneyli halk, bu tarzı büyük bir ilgiyle karşıladı.

Nashville, çıkışından bu yana bu türün merkezi olarak bilinir. 1930'lu yıllarda, bu müzik tarzına "Hillbilly Music" (Orman Köylülerinin Müziği) de dendi. Türün ilk büyük yıldızı, kovboy müziğiyle Hillbilly müziğini birleştirerek, "Country And Western" tarzını yaratan Western. iki savunucusudur. Country müzik üzerinde Meksika, İspanya ve Latin Amerika etkileri de görülmektedir.

1950'li yılların sonlarından başlayarak, Amerikan rock gruplarının bir bölümü sürekli olarak Country'den esinlendi. Bazı Country şarkıcılarının da Rock'tan etkilenmesi sonucunda, Country Rock tarzı doğdu. Günümüzde Nashville'deki stüdyoların üretimi, bölgesel özelliklerden oldukça uzaklaşmıştır. Bugün Country, daha ağırbaşlı ve daha gelenekçi sözlerle Rock'ın saygın bir türüdür.
Amerikan halk müziği ile popüler müziğinin bir sentezi şeklinde de özetlenebilecek country, caz gibi, gerek ABD gerekse diğer dünya ülkeleri tarafından sevilip sayılan bir müzik tarzıdır.
Dış bağlantılar
En İyi Country Müzik Albümleri "Müzik Timi"
Müzik Anketleri ve Muhabbetleri Kategorisinde ve Country Blues Forumunda Bulunan En İyi Country Müzik Albümleri "Müzik Timi" Konusunu Görüntülemektesiniz Merhaba arkadaşlar.. Country müzikle ilgili olanların hoşuna gidicek ve yeni isimler arayan muzıkseverleri fazlasıyla tatmin edicek bir liste..
kantri müzik ile ilgili aramalar
kantri müzik ile ilgili aramalar kantri müzik dinle kantri müzik video kantri radyo country müzik kantri tarzı country müzik dinle country müzik sanatçıları country müzik nedir country müzik ile ilgili aramalar country müzik dinle country müzik sanatçıları country müzik indir country mobilya country radio country music blues müzik johnny cash
Oh Susanna Şarkı Sözü
Video Klip Düzelt
One, two, three

I come from Alabama,
With the banjo on my knee,
I'm bound for Louisiana,
My true love for to see.

It rained all night the day I left,
The weather it was dry,
The sun so hot I froze myself,
Susanna, don't you cry


Söz : Mehmet Teoman Müzik : C. Bogman

Yayınlayan Balet

Dünyada böylesi yoktur

Her gören ona tutulur

Benim halim zaten çok fena

Bir de bu geldi başıma

Alın yazısı kaderim

Aklım hep sende güzelim

Nasıl tarif etsem ben onu

Nasıl anlatsam durumu

Herkes onunla bir arada

Müzikle aşk hep yanında

Bir piyanonun tuşlarında

Bir sahne ışığında

Şarkılarda, orda burda

Cadde ve sokakta

Güzel rüyalarda

Yerde gökte

Hep o

Sanki bir yaz güneşidir o

Veya bir eylül mehtabı

Baharda yağan yağmurdur o

Veya yumuşak kar tanesi

Herneyse böyle birini

Sevmek için oldum bir deli

Ah Fatma, ah Fatma

Ah Fatma aşık herkes sana

Dünyada böylesi yoktur

Her gören ona tutulur

Aşığız Fatma sana
Ajda pekkan -- Ah Fatma şarkı sözü Ajda pekkan -- Ah Fatma sözü Ajda pekkan -- Ah Fatma sözleri Ajda pekkan -- Ah Fatma şarkı sözleri
Piyano Yabancı Orijinal Müzik OH SUSANNA Kovboy Amerikan Halk Şarkısı stil Ah Fatma şarkı sözü Ajda Pekkan Türkçe sözlü Pop geleneksel Traditional karaoke Fatma Orkestra Çok güzel country müzik ilgili aramalar dinle sanatçıları indir mobilya radyo music blues sözleri Anketleri Muhabbetleri Kategoris Blues Forumu Bulunan En İyi Albümleri Timi Konusunu Görüntü Merhaba arkadaşlar yeni isimler arayan muzıkseverleri liste tatmin fazla SANAT MERKEZİ FESTİVAL Ücretsiz Film Festivali Yeniden Sinema tek 2013 İzmir Gün Ücret Etkİn Aralık Her Cuma Yeni Sinema Ücretsiz Film Gösterim Günün Ücreti Etkİnlİğİ 10 Aralık 2012 Her Cuma Yeni Sinema Film Gösterim KEMAN

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS