Müzik Video PİYANO Piyanist Musiki Music
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

PİYANO VOKAL DÜET SENEDE BİR GÜN SOLİST:OYA TRT MÜZİK SİTE NOTA YENİ KLASÖR KLİP DERS ALBÜM ADI TUŞ

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

Piyanist Güneş Yakartepe, Senfonik Çok Sesli Şekilde Türk Sanat Müziği Şarkılarımızı Piyano ile Çaldı.
Vokalist ECE YILDIRIM Sesi ile Eşlik yaptı.
Eserleri Dinleyince Piyano ile ezgilerimizi Çok güzel ve değişik bulacaksınız. Ümit ederim Seversiniz. Yorumlarınızı bekliyorum
Gönlümde açmadan solan bir gülsün
Her zaman gamlıyım her zaman üzgün
Beklerim yolunu aylar boyunca
Yeterki gel bana
Senede bir gün, senede bir gün

Ağarsın saçların, solsun yanağın
Adını anmaktan yansın dudağım
Bu aşka canımı adayacağım
Yeter ki gel bana
Senede bir gün, senede bir gün
Piyanist Güneş Yakartepe " Şarkısı Türküsü İlahi" Eserini Senfonik (Çok Sesli) Eşlik Notalarını Analiz Ederek Armonilerini Meydena Getirdi ve Dijital Piyano ile Çaldı ve Söyledi,
Vokalist ECE YILDIRIM Sesiyle Ona Vokal Yaptı.
Senede Bir Gün TRT Müzik Site Nota Sitesi Yeni klasör Klip Ders Tuş Dinle Mp3 Tab Akor Değişik Yapıdaki bu Piyano Düetini Çok seveceksiniz.
Gülay Zara Kubat Yöre Derleyen enstrumantel saz trt1 aksam sefa halk müziği bolu
SİNAMA FİLM Künye Fotoğraflar Fragmanlar Yorumlar Hayranları Senede Bir Gün Beğen Yorum Yap Puan İstatistikleri Senede Bir Gün Sinema Filmi 1971 Paylaş Rumeli'nin Bulgar istilasına uğradığı günlerde birbirlerini deli gibi seven iki gencin sevda öyküsü. Künye Yönetmen Ertem Eğilmez Senaryo Sadık Şendil Yapımcı Ertem Eğilmez , Nahit Ataman Müzik Şekip Ayhan Özışık Görüntü Yönetmeni Cahit Engin Eser İhsan İpekçi Vizyona Giriş Tarihi 01 Aralık 1971 Tür Dram, Duygusal Özellikler 35 mm, Renkli Ülke Türkiye Etiketler 1900ler, Araba, Aşk, At, Ayrılık, Daha Fazlası Oynayanlar Hülya Koçyiğit Hülya Koçyiğit Nazlı Kartal Tibet Kartal Tibet Emin

‘Senede Bir Gün’ü kim yazdı?
Haluk Oral, NTV Tarih dergisinin Şubat 2010 sayısında Senede Bir Gün’ün Nazım Hikmet tarafından yazılmış olabileceğini kanıtlamaya girişmişti. İhsan İpekçi’nin varisleri konu hakkında ne düşünür bilmiyorum ama roman, uzun süredir bilinen ve yinelenen bu iddiayı çürütecek bazı ayrıntılara da sahip. Oral, yazdığı yazıda metnin neden Nazım Hikmet’e ait olabileceğini ortaya koymuş. Bunun tersini düşündüren bir iki küçük noktaya değinelim.
Öncelikle romanın içinde geçen iki türkünün sözleri Vecdi Bingöl tarafından yazılmış. Vecdi Bingöl dönemin ünlü bir şarkı sözü yazarı. Saadettin Kaynak, Münir Nurettin Selçuk ve Selahattin Pınar tarafından bestelenen çok sayıda şarkı sözü var. Romandaki türkülerin sözlerini yazmış olması da şaşırtıcı değil. Ancak o dönemde tanınmış bir şair olan Nazım Hikmet, eğer romanı kendi yazsaydı bu türkülerin sözlerini başkasına yazdırmaya gerek duyabilir miydi?
Bir diğer ayrıntı İhsan İpekçi’nin özgeçmişinde gizli. Selanik göçmeni bir ailenin çocuğu İpekçi ve romandakine benzer bir göçle İstanbul’a gelmiş ailesi. Yani romanda Bulgaristan’dan göç eden aile ve geçtikleri yol, İpekçi’nin ailesiyle kat ettiği yola benziyor. Tabii ki kimse özyaşamsal bir roman yazmak zorunda değil, ailesi benzer bir göçle geldi diye roman onundur diyemeyiz ama bu ayrıntı romanın İhsan İpekçi’nin olabileceği savını güçlendirir.
Son olarak İpekçi’nin aynı takma adla kaleme aldığı diğer romanlar incelenebilir. Bu romanların Senede Bir Gün’le dilsel ve üslupsal benzerlikleri ortaya konulmaya çalışılır. Diğer eserleriyle karşılaştırmadan bu gibi bir savı ortaya atmak, savın ciddiyetini azaltıyor. Acaba Senede Bir Gün ile İpekçi’nin, biri tefrika olarak kalmış diğer yedi romanı arasındaki benzerlikler ve farklılıklar neler? Eğer bu eserlerin dilleri ve üslupları da benzer bir yetkinlikteyse Nazım Hikmet’in sekiz yeni romanı var mı dememiz gerekir, yoksa Haluk Oral’ın yanıldığını düşünmemiz mi?
Çamlıca Tepesi’nde bekleyeceğim seni “Bu kitabı okuma zahmetine katlananlardan özür dilerim. Çünkü ben bir yazar değilim. Fakat öyle güzel ve heyecanlı bir macera dinledim ki bunu sadece kendime saklamaya hakkım olmadığını düşünerek yazmaya karar verdim.
Hikâyemi okurken “Bunu nereden duymuş? Onun olay ve düşüncelere sadık kaldım. Onların yaşadığı yerlere gittim. Ona yazdığı mektupları okudum ve nihayet cennetin yeryüzündeki yansıması olan sahipsiz çiftlikte günlerce misafir kaldım. Dinlediğim acıklı gönül macerasını nasıl yazacağımı tam olarak bilmeden bu işe başlıyorum. Durumumu sanırım ancak böyle özetleyebilirim.”
“Seni bir daha hiç görmeyecek miyim Nazlı? Senede bir gün olsun seni göreyim, senin yaşadığını, hayatta olduğunu gPİYANO VOKAL DÜET SENEDE BİR GÜN SOLİST:OYA TRT MÜZİK SİTE NOTA YENİ KLASÖR KLİP DERS ALBÜM ADI TUŞ DİNLE MP3 TAB AKOR MERKEZİ 2014 YEP YENİ SENE YIL GÖNLÜM AÇ ÇAL SOLAN BİR GÜLSÜN HER ZAMAN REKLAMI GİZLİ FİLM KÜNYE FOTOĞRA FRAGMAN YORUM HAYRANLARI SENE BİRGÜN BEĞEN YORUM YAP PUAN İSTATİSTİKLERİ SİNEMA FİLMİ KATEGORİ BEYAZ YAKALI FAYDALI İNSANLAR FUTBOL GAZETE KAHROLASI REKLAMLAR KATEGORİ KÜÇÜK OKUDUKLARIM SAHNE EKİBİ IF İSTANBUL FESTİVALİ EKRAN TÜRSAK RANDEVU İL TAKILAN ŞARKILAR TUTULAMAYANLAR ÇOK OKUNANLAR GÖNLÜM GÖNÜL GAMLI GAM ÜZGÜN BEKLERİM YOLUNU AYLAR BOYUNCA YETER GEL BANASAÇMALIKLAR

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS