Müzik Video PİYANO Piyanist Musiki Music
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Piyano Senfonik Türkü BAĞLAMAM VAR ÜÇ TELLİ Vokal: ECE Muğla Ula Çeşitli Sanatçı Senfoni Senfonisi

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

Piyano ile Senfonik Şekilde Türk Halk Müziği Türkülerimizi GÜNEŞ YAKARTEPE Piyano ile Seslendirdi. Vokalist ECE YILDIRIM Sesi ile Eşlik yaptı.
Eserleri Dinleyince Piyano ile ezgilerimizi Çok güzel ve değişik bulacaksınız. Ümit ederim Seversiniz. Olumlu veya Olumsuz Yorumlarınızı bekliyorum

Bağlamam var üç telli imanım
Borcum var beşyüzelli
Borcum var beşyüzelli
Gittin ise yörük kızı gelmedin imanım
Kocaya da vardın besbelli
Kocaya da vardın besbelli

Amanın da imanım şalvar malvarlım
Yörük kızın Allah'ına yalvarın

Kesik başı kestane imanım
Gölgesi bastı üstüme
Kalkın da gidelim baskına imanım
Yörüğün kızının üstüne
Yörüğün kızının üstüne

Amanın da imanım şalvar malvarlım
Yörük kızın Allah'ına yalvarın

(Ek bölüm)
Aman aman bağlamamın telleri
Açıldı mı yaylaların gülleri
Türkmen kızı kınalar yakmış eline
Altın kemer yakışıyor beline

Amanın da imanım şalvar malvarlım
Yörük kızın Allah'ına yalvarın
Kaynak: Ali Rıza Zorlu
Yöre: Ula
Notasi: Bağlamam Var Üç Telli
Şarkının doğruluğunu nasıl değerlendiriyorsunuz?

8 0 % Daha önce 5 değerlendirme yapılmış
Etiketler: Bağlamam Var Üç Telli dinle, Bağlamam Var Üç Telli indir, Bağlamam Var Üç Telli akorları, Bağlamam Var Üç Telli sözleri, Bağlamam Var Üç Telli izle, Bağlamam Var Üç Telli şarkı sözü, Ali Rıza Zorlu dinle, Ali Rıza Zorlu akorları, Ali Rıza Zorlu sözleri, Ali Rıza Zorlu şarkıları, Ali Rıza Zorlu şarkı sözleri, Ali Rıza Zorlu klipleri, Ali Rıza Zorlu izle, Ali Rıza Zorlu Bağlamam Var Üç Telli
Piyanist GÜNEŞ YAKARTEPE " Bağlamam Var Üç Telli Muğla Ula " Eserinin Senfoni Şekilde (Çok sesli) Eşlik Notalarını ve armonilerini yazdı, Piyano ile çaldı ve Söyledi, Vokalist Vokalist ECE YILDIRIM Ona Sesiyle Vokal Yaptı.
Hikaye Öykü Bağlamam Var Üç Telli Muğla Ula Bağlamam Var Üç Telli (Söz)
Muğla/Ula-Ali Rıza Zorlu-İstanbul Belediye Konservatuarı


Bağlamam Var Üç Telli İmanım
Borcum Var Beşyüzelli
Gitti De Yörük Kızı Gelmedi İmanım
Kocaya Da Vardı Besbelli

Ammanın İmanım Şalvar Malvarlım
Yörük Kızın Allahına Yalvarın

Kesik Başı Kestane İmanım
Gölgesi Düştü Üstüme
Kalkın Da Gidelim Baskına İmanım
Yörüğün De Kızının Üstüne
Yapımcı-Yönetmen: Sevilay Tüccar
Yapım Yönetim Yardımcısı: Savaş Dedeağaç
Kamera: Serdar Gürcan
Ses: Muharrem Arman
Kurgu: Fatma Külük
Işık: Fatih Uzunboy
Yapım Yılı: 2010
Denizli'nin Çameli İlçesi Gökçeyaka Köyü'nde yaşamını sürdüren 77 yaşındaki Hayri Dev'in hayat hikâyesi ekrana geliyor... O, Batı Toroslar'da yaşayan yayla kadınlarının çalgı çalan erkeklerini yüreklendirmek için çıkardıkları boğaz havası denen enteresan bir müziği üç tellisine uyarlayarak, çalarken hem söyleyen hem de kırık zeybek oynayan "koca usta" lakaplı bir yayla müzisyeni.
Muğla Ula -Ali Rıza Zorlu- İstanbul Belediye Konservatuarı
1- Bağlama düzeni,
2- Saz düzeni,
3- Cura düzeni,
4- Bozuk düzen

Yörede bütün üç telli çalanlar bu düzen sırasını takip ediyordu. İcracılar önce üç telliye bağlama düzeni çekiyor, ağır bir zeybek, arkasına hareketli (Kendi tabirlerine göre kıvrak Zeybek) daha sonra da Boğaz Havası çalıyorlardı. Bu sıralama uygulanarak çalma işlemi sürdürülüyor, üç telli için sıraladığımız düzenleri de böylece kullanmış oluyorlardı.
Ben derleme yaparken her iki kaynak kişiye de neden üç telli çalmayı bıraktıklarını sordum. "Toplumun taassubu baskısı" diye cevap verdiler. Hatta kaynak kişilerimiz, bizler gittikten sonra köy halkı tarafından horlanacaklarını, arkalarından küfür bile edebileceklerini ifade ettiler.

Bizleri bu düşünce oldukça üzdü. Hele Fransızların bölgeye gelerek, çalgıyı inceleyip, çalan insanları taaa Paris'e kadar götürüp konser verdirerek üç telliyle ilgili araştırma yaptıklarını duyunca içimiz cızz etti. Bense kılavuzumuz İlhan Bey'i bir kez daha takdir ettim. Toplumumuzun eğitimsizliğinden kültür değerlerimizin nasıl da tahrip olduğunu bizzat görmenin verdiği iç burkulmasıyla da derin bir of çektim. Oflarım ise yine ahlarıma karışmıştı. Arif olanlar neden of çektiğimi çok iyi anlamışlardır sanırım)

Piyano Senfonik Türkü BAĞLAMAM VAR ÜÇ TELLİ Vokal: ECE Muğla Ula Çeşitli Sanatçı Senfoni Senfonisi ORKESTRA Gerçek Konser Hikaye Piyano Muğla Ula Yöre Saz Merkezi Anonim Türküler Nota Türkü Site ev BAR TÜRKÜBAR EVİ Sponsorlu Bağlantı link İstanbul Belediyesi Kons Bayburt Türkü sözleri sitemiz Ören Bak Ör türkü mp3 Örene mp3 indir Rapidshare torrent benzeri linkler yoktur TürküYurdu sadece türkü sözlerini türk notaları içerir E-Posta Adresi Kullanıcı Adı Şifre TTNET icon BAY BURT REHBER GÜNDEM HAKKINDA İLÇE BELDELER

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS