Müzik Video PİYANO Piyanist Musiki Music
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Piyano Ile ŞARKILAR SENİ SÖYLER Türk Sanat Müziği Piyanist NİHAVEND Nostalji Beste Güftesi Cal Çalma

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

Şarkıları Piyano Tuş Sesleri ile Dinlediniz mi?. Şarkılarımızı ÇokSesli (Polifoni) Form ile Acaba Sevecek misiniz?
Piyanist Güneş Yakartepe, "Şarkılar Seni Söyler " Şarkısnı Piyano Notalarını yazdı, Polifonik Form ile Piyano çaldı ve Söyledi.
Solist; ECE YILDIRIM Sesi İle Ona Vokalde Eşlik Etti.
Enstrümantal Türk Sanat Müsikileri Solo Piyano Serisi: 8
Çok sevilen Musikilerimizi Piyano ile Dinleyince Umarım Güzel Bulursunuz, Umarım Hoşunuza Gider.
Yorumlarınızı ve Eleştirilerinizi bekliyorum. Sevgi ve Saygılar
Şarkılar seni söyler, dillerde nağme adın
Aşk gibi, sevda gibi huysuz ve tatlı kadın
En güzel günlerini demek bensiz yaşadın
Aşk gibi, sevda gibi huysuz ve tatlı kadın

Beste: Muzaffer İlkar
Güfte: Fakih Özlem
Makâm: Nihâvend
Usûl: Düyek
Form: Şarkı
Seslendiren: Deniz Kaya
Müzeyyen Senar – Şarkılar Seni Söyler
Şarkılar seni söyler
Dillerde nağme adın

Aşk gibi, sevda gibi
Huysuz ve tatlı kadın

En güzel günlerini
Demek bensiz yaşadın

Söz : Fakif Özlem
Müzik : Muzaffer İlkar
Şarkılar Seni Söyler Nihavend TSM Türk Sanat Müziği Piyanist Nostalji Beste Güftesi Piyano Cal Çalgı Melodik Çalma Melodi Nota Söyle Müzik Fon Ses Piyano Çal Vokal Ses Nihavend TSM Türk Sanat Müziği Piyanist Nostalji Beste Güftesi Piyano
Muzaffer İlkar (d. 1910, İstanbul - ö.23 Şubat 1987,İstanbul). Türk müziği bestecisi.

Bir gazetenin yaptığı yarışmada başarılı görülünce Radyo İdaresi’nin dikkatini çekti ve Kemani Reşat Erer, Mesut Cemil ile Kanuni Vecihe Daryal’dan oluşan hocalardan dersler aldı. 1938 yılında Ankara Radyosu’nun açılması ile Ankara’ya geldi. Nuri Halil Poyraz, Refik Fersan ve Mesut Cemil gibi müzisyenlerden dersler aldı. Geçimini sağlamak için ticaret ile uğraşan İlkar, Ankara'ya geldiği yıl Zeynep Dizen 'le evlendi Bu evlilikten iki kızı oldu.

Ankara Radyosu'nda makam, üslup ve nazariyat bilgilerini ilerlettikten sonra Ankara Devlet Konservatuarı’na girdi ve üç yıl boyunca Cevat Memduh Atlar, Nurullah Şevket Taşkıran, Ulvi Cemal Erkin ve Saadet İkesus’tan batı müziği ile ilgili dersler aldı.

1955 yılında Ankara Radyosu Türk Müziği Şefliği görevine getirildi. 1975 yılında bu görevden emekliye ayrıldı.

Ankara Radyosu'nun Türk Müziği müdürlüğünden 1975 yılında yaş sınırından emekli olan Muzaffer İlkar, eserleri bir zamanlar radyolarda ve plaklarda en fazla çalınan bestecilerin başında gelirdi. Besteciliği 1929 yılında nihavent makamındaki ‘Bu aşkın namesiyle coşmuştu gönül ‘ şarkısı ile başladı. ‘‘Şarkılar seni söyler, dillerde nağme adın’’, ‘‘Mademki gidiyorsun bırakıp burada beni’’, ‘‘Beni canımdan ayırdı, gönlümü yıktı temelden’’, ‘‘Gönül penceresinden ansızın bakıp geçtin’’, ‘‘Tadı yok sensiz geçen ne baharın ne yazın’’, ‘‘Gözlerimden yüzün, kulaklarımdan sesin silinmedi senelerdir’’, gibi eserleri Türk Müziği’nin popüler parçaları arasına girdi. TRT kayıtlarına göre elimizde 100 kadar bestesi vardır.

23 Şubat 1987 günü İstanbul'da hayatını kaybetti. Hafif Batı Müziği Sanatkarı Sibel Egemen Muzaffer İlkar 'ın torunudur.
MUZAFFER İLKAR
Muzaffer İlkar 1910 yılında İstanbul’da doğdu. Babasının adı Cemal’dir. İlkokuldan sonra Beykoz Rüştiyesi’ne devam etti ve Vefa İdadisi’ni bitirdi. Yüksek öğrenimine devam etmeyerek ticaret hayatına atıldı. Mûsikiye düşkünlüğü daha ilkokul sıralarında başlamış, ailesinin ve öğretmenlerinin dikkatini çekmişti.
Efendi’den pek çok eser meşk etti. İlkar’ın asıl hocası ve yetiştiricisi Fulya Akaydın’dır. Akaydın’ın teşviki ile ilk İstanbul Radyosu’nda 1932 yılından itibaren fantezi şarkılardan oluşan programlar yapardı. “Telsiz-Telefon Şirketi” nin açtığı bir anketi kazanarak Vecihe Daryal ile Reşad Erer’in kurslarına katıldı. Mesud Cemil’den de ders almıştır.

Bugünkü Ankara Radyosu 1938’de hizmete girince, Muzaffer İlkar da her hafta İstanbul’dan Ankara’ya gelerek programlara katılıyordu. Bu durum dört yıl kadar sürdü. Sonunda ticareti bıraktı, kendini tamamiyle mûsikiye vererek Ankara’ya yerleşti. Nuri Halil Poyraz, Mesud Cemil, Ruşen Kam gibi hocalardan Devlet Konservatuarına devam ederek Batı Mûsikisi hocalarından teknik bilgiler edindi. Ankara Radyosu’nda çeşitli idari görevlerde bulundu, koro şefliği yaptı, programlar yönetti.

Yaş sınırı sebebiyle 1975 yılında emekli oldu. Bundan bir süre sonra İstanbul’a naklederek 22 Şubat 1987 tarihinde vefat etti. Zeynep İlkar’la evli olan sanatkârın iki cocuğu vardır. Hafif müzik sanatçısı Sibel Egemen ise torunudur.
Piyano ile ŞARKILAR SENİ SÖYLER Türk Sanat Müziği Piyanist NİHAVEND Nostalji Beste Güftesi Cal Çalmak Çalma Çalgı Melodik Çalma Melodi Nota Söyle Müzik Fon Ses Piyano Çal Vokal Ses Music Posta Gönder Blog Twitter Paylaş Facebook Paylaş Tarzlar Arabesk Poptürkçe Sözlü Hafif Müzik Plak Şirketi Regal Özel Özellik Aranjor Türler Ana Sayfa Müziği Nota Arşivi Türk Sanat Müziği Nota Arşivi Saz Eserleri Unutulmayan Şarkılar Düzenleme Nedir Ne Demek Belirli Sesler Çalgılar İçin Yazılmış Bir Eserin Başka Sesler Çalgılar Veya Söylenip Çal İçin O Eserde Yapılan Değişiklik Aranjman sm

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS