Müzik Video PİYANO Piyanist Musiki Music
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Piyano Ile Nostalji şarkıları ANKARA RÜZGARI Unutulmayan Musiki Eseri Çal Çalma Çalmak Sanatları Ses

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

Eserlerimizi Hiç Akustik Piyano Sesleri ile Hiç Dinlediniz mi? Polifonik Çok sesli Hazırladığım Armonileri Acaba Sevecek misiniz?
Eserleri Dinleyince Çok güzel ve Farklı bulacaksınız. Ümit ederim Seversiniz. Yorumlarınızı bekliyorum
Türk Sanat Müziği Saz Eserleri Solo Piyano Serisi 7
Piyanist Güneş Yakartepe, Polifonik Şekilde Akustik Piyano ile Melodik form ile çaldı ve Oya yıldırım vokal ile eşlik etti.
Pembe küçük dudağın söyledi şarkımızı
Pembe küçük dudağın söyledi şarkımızı
İndi bahar Ankara�nın sisli yamaçlarına
İçli sesin ah ne kadar açtı gönülde sızı
Her gören ağladı, kalbini bağladı, dalgalı saçlarına
Boş yere ağlama, kalbini bağlama, Ankara kızlarına
Her gören ağladı, kalbini bağladı, dalgalı saçlarına

Boş yere ağlama, kalbini bağlama, Ankara kızlarına
Önce biraz gülecek kalbe ümit katacak
Önce biraz gülecek kalbe ümit katacak
Söz verecek, gelmeyecek, hep seni aldatacak
Sev diyecek, sevmeyecek belki de ağlatacak
Her gören ağladı, kalbini bağladı, dalgalı saçlarına
Boş yere ağlama, kalbini bağlama, Ankara kızlarına
Her gören ağladı, kalbini bağladı, dalgalı saçlarına
Boş yere ağlama, kalbini bağlama, Ankara kızlarına
Beste: Gün doğdu Duran
Güfte: Gündoğdu Duran
Makam: Muhayyerkürdi
Usûl: Nim Sofyan
Seslendiren: Nesrin Sipahi
1934 yılı Aralık ayında İstanbul, Yeşilköy'de doğdu. Yeşilköy İlkokulu ve Bakırköy Ortaokulu'nu bitirdikten sonra Sanat Okulu'nun Moda ve Biçki-Dikiş Kursu'na gitti. İngilizce öğrenmek için Amerikan okuluna devam etti. Önce Batı Müziği ve Şan dersleri alan Nesrin Sipahi'nin Türk Sanat Müziğine olan yeteneği, İstanbul Belediyesi Konservatuarı'nda Ahmet Nuri Canaydın tarafından keşfedildi. 1953 yılında TRT Ankara Radyosu'nda kadrolu sanatçı olarak göreve başladı. 1957'de ilk plağını çıkarttı: Bir Rüzgârdır Gelir Geçer Sanmıştım.
23 Ocak 1957'de Hasan Aldemir Sipahi ile evlenerek, soyadını değiştirdi. Bu evlilikten iki erkek çocuk sahibi oldu. Sanat yaşamında "Sipahi" soyadını kullandı ve "Nesrin Sipahi" adıyla tanındı.
1965 yılında Tamer Yiğit'le baş rolünü paylaştığı Kalbimdeki Serseri adlı müzikli filmde oynadı.1974 yılında o dönemin Fenerbahçe futbolcularıyla kulübün bilinen ilk marşı olan sözleri Fecri Ebcioğlu'ya ait Yaşa Fenerbahçe'yi söyledi
1998 yılında Kültür Bakanlığı tarafından Devlet Sanatçısı ünvanı verildi. Klasik Türk Sanat Müziği Sanatçısı olarak uzunca bir dönem gazinolarda as solistlik yapan sanatçı 1968 yılında tarzının dışına çıkarak, popüler müzik tarzında birer aranjman olan Bebek ve Arkadaşımın Aşkısın adlı parçaları plağa okudu.
Azerbaycan'daki tek konserini 1970 yılı Haziran ayında o zamanki Azerbaycan Sovyet Sosyalist Cumhuriyetinin başkenti Bakü'de konser vermiştir.[1]
Kariyeri
Akustik Piyano piyanist Klasik arabesk fanztezi pop halk rock Ankara Rüzgarı Vokal Sesleri Sözlari Piyano Nesrin Sipahi Enstrumanı Musiki çal Çalma Turkce Sanat Müziği Seslendiren Melodisi Notaları Söyle Piyanist Nostalji Makamı
Ankara Rüzgarı Genç Piyanist Vokal Sesleri Sözleri Piyano Nesrin Sipahi Radyo Tv Vokal KLASİKLER Övgü Ana Sayfa Enstrumanı Musiki Çal Çalma Turkce Sanat Müziği Seslendiren Melodisi Notaları Söyle Nostalji Makamı Şan Vokalist Nostaljik Film Yerli Sinema Klas Nostalji NOTA ARŞİVİ MAKAM LİSTESİ Son Güncelleme Tarih MUSIC ARCHIVES MODE LIST Makamı Piyano Piyanist Sound Vokal Melodisi Notalar Manken Avatarlar E Kartlar Gazeteler Radyolar Faydalı Bitkiler Reklam Canlı İzleyip Sosyal Medya Paylaşım Küre TV Kure Haber TV Canlı Yayın Yayınları Program Tekrar İstanbul Türkiye Meslek Müzisyen Oyuncu Söz Yazarı Eşi Özgür İstanbul Türk Besteci Müzisyen Oyuncu Konu Başlıkları Gençliği Müzisyenlik Hayatı Vefatı Diskografi 45'lik Long Play 5 Saman yolu Karikatür
Nesrin Sipahi kimdir, Nesrin Sipahi, 29 Kasım 1934 tarihinde İstanbul, Yeşilköy’de doğmuştur. İstanbul doğumlu Kırım Tatarı kökenli Adile-Yunus Akçan’ın kızıdır. Yeşilköy İlkokulu ve Bakırköy Ortaokulu’nu bitirdikten sonra Sanat Okulu’nun Moda ve Biçki-Dikiş Kursu’na gitti. İngilizce öğrenmek için Amerikan okuluna devam etti. Ağabeyi Nihat Akçan ve kardeşi Çetin Akçan tanınmış tiyatro sanatçısıdır.

Batı müziğiyle meşgulken Ahmet Nuri Canaydın’ın teşvikleriyle Tür1’de İstanbul Radyosu’na stajyer, 1953’te de zamanın Türk Musikisi Konservatuvarı olan Ankara Radyosu’na kadrolu sanatçı olarak girdi.

Nesrin Sipahi, 1953 yılında Ankara Radyosu’nda stajyer sanatçı olarak çalışırken kumaş-kundura mağazası sahibi Aldemir Sipahi bey ile mağazasından iskarpin alırken tanıştılar. 23 Ocak 1957 tarihinde evlendiler.

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS