Müzik Video PİYANO Piyanist Musiki Music
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Piyano Gönül Gurbet Ele Varma Yöre GAZİANTEP Sarılar Köyü Bilgi Org Kategori Piyano İletişim Akustik

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

Türküleri Piyano Sesleri ile Dinlediniz mi? Çok Sesli Form ile Türküler.
Piyanist Güneş Yakartepe " Gönül Gurbet Ele Varma " Türküsünü Piyano çaldı ve Söyledi.
Solistimiz Ona Güzel Sesiyle Vokal Yaptı
Eleştiri ve Yorumlarınızı bekliyorum.
Gönül Gurbet Ele Varma
Gönül Gurbet Ele Varma
Ya Gelinir Ya Gelinmez
Her Güzele Gönül Verme
Ya Sevilir Ya Sevilmez
Gel Ey, Gel Ey Gel

Her Güzele Gönül Verme
Ya Sevilir Ya Sevilmez
Gel Güllü'm Gel, Gel Tellim Gel
Gel Ey Gel Ey, Gel Ey Gel Ey
Gel Ey, Gel Ey Gel

Has Bahçenin Gül Ağacı
Has Bahçenin Gül Ağacı
Kimi Tatlı Kimi Acı
Benim Derdimin İlâcı
Ya Bulunur Ya Bulunmaz
Gel Ey, Gel Ey Gel

Benim Derdimin İlâcı
Ya Bulunur Ya Bulunmaz
Gel Güllü'm Gel, Gel Tellim Gel
Gel Ey Gel Ey, Gel Ey Gel Ey
Gel Ey, Gel Ey Gel

Deryalarda Olur Bahri
Deryalarda Olur Bahri
Doldur Ver İçeyim Zehri
Gönül Gurbet Elin Kahrı
Ya Çekilir Ya Çekilmez
Gel Ey, Gel Ey Gel

Gönül Gurbet Elin Kahrı
Ya Çekilir Ya Çekilmez
Gel Güllü'm Gel, Gel Tellim Gel
Gel Ey Gel Ey, Gel Ey Gel Ey
Gel Ey, Gel Ey Gel
GÖNÜL GURBET ELE VARMA
Repertuar No: 537
Ezgi Adı: GÖNÜL GURBET ELE VARMA
Yöresi: GAZİANTEP/Sarılar Köyü
Kaynak Kişisi: Hüseyin Kırmızıgül
Derleyen: Muzaffer Sarısözen
Notaya Alan: Muzaffer Sarısözen

20 19 GVE Gönül Gurbet Ele Varma Bağlama Notası Türküleri Türk turkce bilgi org kategori Grand Piyano İLETİŞİM Ders Özel Akustik Hali İbra Dağda Kızıl Ot Biter Turk Sanat Muzigi Org Türküsünün Hikayesi Forum Gerçek Musa Eroğlu - Halil İbrahim Akor UMerkeziPiyano Vokal Solist Bayan Kız Vokal Kadın TRT Müzik Site Notası Yeni Klasör Yavuzeli, eski adı ise Cingife olan[kaynak belirtilmeli] Gaziantep ilinin bir ilçesidir.

Tarihi kesin olarak bilinmemekle birlikte bir rivayete göre burada bir Ceneviz Şehri olduğu ve Cingife adının buradan kaynaklandığı söylenmektedir. Yakın tarihte ise Osmanlı Sultanlarından Yavuz Sultan Selim 1517 yılında Mercidabık seferine giderken burada konaklar. Yerli halkın kendisine gösterdiği yakın ilgiden dolayı buraya "Yavuzun ili" adının verilmesini ister. Cingife adı 1958 yılında İlçe kurulması hakkında kanunla da Yavuzeli olarak değiştirilmiştir. İlçe Kuzeyde Araban, Doğuda Şanlıurfa İli, Kuzeybatıda Kahramanmaraş ili, Güneydoğuda Nizip, Güneyinde ise Merkez Şehitkamil İlçesi ile çevrili alanda yer alır.
Osmanlılar döneminde kente çok sayıda cami, medrese, han ve hamam inşa edilmiştir. 1 yılları arasında kent, üretim, ticaret ve el sanatları yönünden de çok gelişmiştir. 1641 ve 1671 yıllarında iki defa kenti ziyaret eden Evliya Çelebi, kentte 22 mahalle, 8 bin ev, 100 kadar cami, medrese, han, hamam ve bir de kapalı çarşı olduğunu yazar ve seyahatnamesinde aynen "Dünya yüzünden geniş bir ili, göz alıcı büyük yapıları her yerden aranan eşyası, birçok mezraları, bolluk ve verimliliği, bitimsiz yiyecek ve içecek pınarları ve ırmaklarıyla buras Maraş (bugünkü Kahramanmaraş), sonra Halep eyaletinde yer almıştır. Buna rağmen Ayıntap'ın kültürü Arap kültüründen fazla etki Piyano Senfonik Türkü GÖNÜL GURBET ELE VARMA Piyanist Senfoni Orkestra Sitem Ayrılık İhanet Vatan Baba İstanbul Zaman Bağlama Notası Varma Şair Karacaoğlan KonuBilgi Org Kategori Grand İLETİŞİM Ders Özel Akustik Antep Gaziantep Spor Duyurular Antep Savunması Antep Eski Resimleri Gaziantepli Haritası Şehitkamil Köyleri Şahin bey Köyü Görünüm An Gap Projesi Antepin Şanlı Tarihi Milli Mücadele Antepli A Siteleri An Şahin Kara Yılan Hikayesi Antep İsmi Tarihi Gerekli Telefonlar Okul Tel Antep savunması
9 Şubat 1921'de Antep'in teslimiyle Fransızlara esir düşen Türkler
Ayrıca bakınız: Antep Savunması
I. Dünya Savaşı'ndan sonra Mondros Antlaşması'yla Osmanlı devleti parçalanır. 17 Aralık 1918 yılında Antep, Birleşik Krallık'a bırakılır. Antep, 5 Kasım 1919'da Fransa'ya bırakılır Ermeni Lejyonu da bu savaşta görev almıştır.
Antep halkı, 1920 yılında, Fransız birliklerinin Antep'e yerleşmesi üzerine direnişe başlar. 1920 yılının Ocak ayında Karayılan komutasındaki çeteler, Fransızların bir süvari birliğini pusuya düşürür. Şahin Bey, 200 kişilik milis gücüyle 1920 yılının Mart ayına kadar Antep'teki Fransız askerlerine karşı savaşır. Antep halkı, 9 Şubat 1921'de teslim olur. Savaş tam 10 ay sürer[11]. 25 Aralık 1921'de Ankara Anlaşması gereğince Fransız birlikleri şehri boşaltır.
Cumhuriyet dönemi
Gaziantep, yılında çıkarılan ile büyükşehir unvanı kazandı. Başlangıçta iki ilçe (Şahinbey ve Şehitkâmil) Gaziantep kanun ile 2014 Türkiye yerel seçimlerinin ardından büyükşehir belediyesinin sınırları il mülki sınırları oldu

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS