Müzik Video PİYANO Piyanist Musiki Music
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

PİYANO-GİTAR DÜET “Ölürüm Hasretinle”Vokal İkizler Grub 84 Hafif Müzik şarkı Klavye Telli Tuşlu çalg

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

Piyanist Güneş Yakartepe ve Gitarist-Vocal Batuhan Hakan Öztezcan İkiz kardeşler “Grup 84 (seksendört) Ölürüm Hasretinle” Şarkısını Piyano Akustik-Klasik Gitar İle çalıp Söylediler.
Ölürüm Hasretinle Sözleri
Gördün mü bak bizden öteside varmış
Yasananların hepsi meger birer yalanmış
Kaderimde buda mı vardı
Sevdigimi baskalarıyla
Göreceksem eger kör olsun bu gözler
Görmeyeyim bir daha
Yar ellerin nerde ya beni de götür yada gitme bilirsin
Sensiz ben hiç yasayamam ki ölürüm hasretinle
Geceler uykusuz gecer oldu ömrümde
Anılar birer birer
Batırır hanceri kalbime
Arkadaşına "Ölürüm Hasretinle" Ring tones senin Hücre
Grup 84 Sözleri:
Affet Sözleri
Aşk Ezdirmez Kendini Sözleri
Biçare Sözleri
Sevdiğimi Başkalarıyla Sözleri
Soğuk Gecelerde Sözleri
Son Mektup Sözleri
Kategoriler
Tüm söz ve müziklerin Seksendört' e ait olduğu K.G.B. albümünde yer alan parçalar : Olmuyor Yüzün var mı Miyim Ses tiryakisi Rol yapma Dört duvar K.G.B Kara gözlüm Gecelik aşk Azap ve Belki.
K.G.B. ilk albümle karşılaştırıldığında daha enerjik oluşu ilk dikkat çeken nokta. Farklı söylemleri de içerisinde barındıran albümün klasikleşebilecekleri arasında Azap Kara gözlüm ve Yüzün var mı bulunuyor. Gecelik aşk ve Miyim grubun aşka olan inancını sorgular nitelikte. Albüme ismini veren K.G.B şarkı içerisindeki bir cümlenin kısaltmasından geliyor. Bu parçada alışık olduğumuz Seksendört tınısını duymak mümkün.Olmuyor kendilerine yaptıkları ilk parça. İlk dinlendiğinde bitmiş bir aşkın şarkısı zannedilsede albüm sonrası yaşanılan bazı zor dönemleri anlatıyor.
“Ölürüm Hasretinle”, “Affet”, “Son Mektup”, “Azap” ve “Karagözlüm” gibi birçok hit’ e imza atan “Seksendört”, yeni albümleri “Akıyor Zaman” ile hedefini daha belirgin hale getiriyor ve uzunca bir süre radyo ve televizyonları meşgul edeceğe benziyor.

Yerinde saymamayı, daima gelişmeyi ve müziklerini olgunlaştırmayı amaç edinen ” Seksendört ” yeni albümlerinde ilk değişikliği prodüktör koltuğunu Haluk Kurosman’ a teslim ederek gerçekleştiriyor. Türkiye’de bir çok önemli projede ismini gördüğümüz “Haluk Kurosman” ise imzasını, grubun duyumunda radikal değişiklikler yaparak atıyor.

Klasikleşmiş rock kalıplarına bağımlı kalmadan şarkıların gücünü en iyi şekilde sevenlerine hissettirmeyi hedefleyen ekip, Türkiye’nin önemli isimlerini de arkalarına alarak adımlarını sağlamlaştırıyor. “Şimdi Hayat” ta klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici, “Pert Oldu” da kanun üstadı Aytaç Doğan, “Kara Duvak” ta ise 2 büyük isim, kemençede Selim Bölükbaşı ve vokalde güçlü yorumuyla Yavuz Bingöl, 2011 in en iddialı yapımlarından biri olmaya aday “Akıyor Zaman” a can katıyor.

“Akıyor Zaman”, adını grubun ikinci albümleri “K.G.B.” den sonra geçirdikleri 3 yıllık zaman diliminden alıyor. Genel olarak geçmişe özlem konseptinin ağır bastığı albümün kapak içi görsellerinde, şarkılar fotoğraflara yansıtılmış durumda. Özel olarak tasarlanmış 4 gerçek dekorda çekilen, 70’ler, 80’ler, 90’lar ve 2000’ler konsepti, Murat Süyür imzası taşımakta. Günümüzden geçmişe bir bakışın ve zamanın terse akışının temsil edildiği görsellerin sanat yönetmenliği ve tüm konsept tasarımları Enes Erkan’ a ait.
Grup 84 "Seksendört" Ankaralı 4 gençten kurulu.
Grupta Tuna solist ve gitar, Okan bas gitar, Erdem gitar, Serter ise davul çalıyor.Grubun yaklaşık 10 yıllık bir geçmişi var. En son Okan’ın da katılımı ile son halini 4 yıl önce aldı.

Grubun yaş ortalaması 23.Seksendört kurulduğu günden bu yana özellikle üniversitelerde 500'e yakın konser vererek Cem Karaca, Moğollar gibi türk rock müziğinin kilometre taşları ile aynı sahneyi paylaştılar. Grup, sahnedeki ilk yıllarında İngilizce cover ve bestelerini çaldı.

Sonrasında ise türkçe coverlar ve sanat müziğindeki önemli şarkıları yorumladı.

2001 yılında “Değiştir Kendini” isimli ilk Türkçe bestelerini yaptılar.

2003 yılında “Ölürüm Hasretinle” yi bestelediler.

Yaklaşık 1 yıldır ilk albümlerinin hazırlıkları için Ankara'da çalışan grubun çıkış parçası olan " Ölürüm Hasretinle" ilk demo kayıtlardan sonra internet ortamında yayılmaya başladı.

Özellikle şarkının sözleri nedeniyle insanlar grup hakkında bir çok hikaye üretmeye ve bu hikayeleri açtıkları forumlar yoluyla internette yayınlamaya başladı. Çeşitli internet sitelerindeki forumlardaki yorumların sayısı şu anda yaklaşık 3000 adet.Ulusal ve yerel birçok radyo, internetteki bu haberleşme ve gelen istekler nedeniyle yayın politikalarını değiştirerek demo halindeki "Ölürüm Hasretinle" yi yayınlamaya başladılar. 2005 Aralık’ın ilk haftası Pasaj Müzik tarafından radyolara dağıtılan albüm versiyonu ile şarkının stüdyo kaydı radyo dinleyicileriyle buluştu.

“Seksendört”ün kendisiyle aynı taşıyan ilk albümlerinde yer alan 10 şarkının söz ve besteleri kendilerine ait.Pasaj Müzik ile yolları kesişen “Seksendört”ün ilk albümü 07 Aralık 2005 Çarşamba günü müzik marketlerdeki yerini aldı.

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS