Müzik Video PİYANO Piyanist Musiki Music
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Piyano Eserleri GÖKYÜZÜNDE YALNIZ GEZEN YILDIZLAR Popüler Repertuavarı Dinleti Piyanist Nostalji Ses

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

Eserlerimizi Hiç Piyano Sesleri ile Hiç Dinlediniz mi? Polifonik Çok sesli Hazırladığım Armonileri Acaba Sevecek misiniz?
Eserleri Dinleyince Çok güzel ve Farklı bulacaksınız. Ümit ederim Seversiniz. Yorumlarınızı bekliyorum
Türk Müziği Eserleri Solo Piyano Serisi 7
Piyanist Güneş Yakartepe, Polifonik Şekilde Akustik Piyano ile ile çaldı ve vokal Ece yıldırım ona eşlik etti.
Gökyüzünde yalnız gezen yıldızlar,
Yeryüzünde sizin kadar yalnızım,
Bir haykırsam belki duyulur sesim,
Ben yalnızım, ben yalnızım, yalnızım.

Kaderim bu böyle yazılmış yazım,
Hiçkimsenin aşkında yoktur gözüm,
Bir yalnızlık şarkısı çalar sazım,
Ben yalnızım, ben yalnızım, yalnızım.

Tatmadığım zevk kalmadı dünyada,
Hangi kalbe girdimse kaldı izim,
Taşa geçer kendime geçmez sözüm,
Ben yalnızım, ben yalnızım, yalnızım.

Kaderim bu böyle yazılmış yazım,
Hiçkimsenin aşkında yoktur gözüm,
Bir yalnızlık şarkısı çalar sazım,
Ben yalnızım, ben yalnızım, yalnızım.
Gökyüzünde yalnız gezen yıldızlar
Repertuar No: 5019
Eserin İlk Dizesi: Gökyüzünde yalnız gezen yıldızlar
Söz Yazarı: Hikmet Münir Ebcioğlu
Makam: Nihâvend
Form: Şarkı
Usul: Düyek
Bestekar: Teoman Alpay
Notayı Gönderen: EKREM ZAMAN
Akustik Piyano piyanist Klasik arabesk fanztezi pop halk rock rok rap Klasik Gitar Keman Viyola Çello Yan Fülüt flüt Soprano Pikola Alto Blok Trompet
Teoman Alpay, (d. 1932, Çanakkale - ö. 13 Şubat 2005), Türk ses sanatçısı, şarkı sözü yazarı.
Ankara Radyosu’nun açtığı ud sınavını kazanarak, radyonun saz sanatçıları arasına katılmış ve kendi dalında aşama kaydederek, Türkiye’nin en genç Türk müziği yayınları şefliğine kadar yükselmiş olan ve Erzurum Radyosu müdürlüğü yapan Türk müziği bestekârıdır.
Konu başlıkları [gizle]
1 Hayatı
1.1 Kariyeri
1.2 Ölümü
2 Kaynakça
Hayatı[değiştir | kaynağı değiştir]
Kariyeri[değiştir | kaynağı değiştir]
Sanatçının seslendirdiği "Nasıl Geçti Habersiz" isimli eseri 1972 yılının şarkısı seçilirken, sonraki yıllarda "Gökyüzünde Yalnız Gezen Yıldızlar", "Buruk Acı", "Sarmaşık Gülleri" eserleri yine derecelere girmiştir. 1997'de İstanbul FM dinleyicileri tarafından besteci Teoman Alpay’ın "Kalbimi Kıra Kıra" isimli eseri en beğenilen eser seçilmiş ve Atatürk Kültür Merkezi'nde altın plaket ödülü almıştır.
Ölümü[değiştir | kaynağı değiştir]
Ruhsar Alpay'la evli ve Cüneyt ve Kürşat adlı iki çocuk babası olan Alpay, 13 Şubat 2005 tarihinde ölmüştür. Vefatının ardından, vasiyeti üzerine Çanakkale'deki mezarının başında klarnetle "Ölürüm Türkiye'm" isimli parça çalınmıştır.[1]
Kaynakça
Asıl adı Fecrettin olan Fecri Ebcioğlu, 2 Mart 1927 de İstanbul'un Cihangir semtinde sabaha karşı yani fecir zamanı dünyaya geldi. Babası bu fecir zamanı doğan çocuğa Fecri adını vermeyi uygun gördü. Fecri'nin babası Seyfullah Ebcioğlu Elazığ Harput doğumlu olup 14 yaşındayken İstanbul'a geldi ve memurluk hayatından sonra ticarete atıldı. Radyo spikeri Hikmet Münir Ebcioğlu abisidir. Evin küçük erkek çocuğu olduğu için el üstünde büyütülmüştü, ayrıca iki kız kardeşi var. EvdeTürk müziği hiç eksik olmazdı. Müziksever bir ailesi vardı, İstanbullu annesi Raciye Hanım ut çalıyordu. Babası Seyfullah bey Babıali'de bir kırtasiyeci dükkânı işletiyordu. Fecri Ebcioğlu, İlkokulu Firuzağa'daki On ikinci İlkokul'da okur. Taksim Ortaokulu'nda sonra da aynı okulun devamı olarak Taksim Lisesi'nde okur. Tiyatrocu Gazanfer Özcan Cihangir semti Susam sokaktan çocukluk arkadaşı idi. Ebcioğlu ailesi sonra Cağaloğlu'na taşınır, yazları ise Anadoluhisarı'ndaki konaklarında geçirirler. Küçüksu gazinosunda piyano çalıp şarkı söylediği yıllarda bu senelerdir. Burada futbolla da ilgilenmeye başlar, Anadoluhisarı'nda lakabı "Kedi kaleci"dir, bir ara İzmir'e gidip Karşıyaka Spor Klübünde kalecilik yapar. Ve sonra Fenerbahçe futbol birinci takımının kadrosuna seçilir, fakat üç yıl yedekte bekledi. Çünkü: Önünde, Cihat Arman vardı. Sonra, askerlik yapmak için Ankara'ya geldi. Muhafız Gücü'nün vazgeçilmez kalecisi oldu. Burada çok başarılı oldu. Şöhret yaptı. Terhis olunca, İstanbul'a döndü. O zaman profesyonel biıl kalecilik yapar. Bir sezonun son maçında Galatasaray'la kritik bir maç oynadılar. Son on dakikaya kadar 3-1 önde giden Adalet, Fecri'nin yediği üç hatalı golle küme düştü. Fecri de kaleciliği bıraktı.

17 yaşındayken1944 yılında, Babıali'de 'Öz Fenerbahçe' dergisinin yazı işleri müdürü olarak iş yaşamına başladığında Halit Kıvanç ile tanıştı.

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS