Müzik Video PİYANO Piyanist Musiki Music
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

PEMPE PANTER Film-Sinema Müziği Piyano Ile Çaldı.By Yakartepe-Pink Panther-Soundtrack Akustik Piano

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

Güneş Yakartepe- PEMPE PANTER Film- Müziğini Piyano ile Çaldı.
Pembe Panter, Fransız polis müfettişi Jacques Clouseau etrafında kurulmuş komedi filmleri serisi. İlk film, 1963'te çekilen Pembe Panter' dir. Bu filmden sonra devam filmleri de çekilmiş; gördüğü ilgi üzerine Peter Sellers'ın ölümünden sonra bir "kolaj filmi" olan "Pembe Panter Yargılanıyor" yapılmış; başkalarınca öyle ya da böyle Pembe Panter'e temas eden filmler çevrilmişdir. Pembe Panter serisinde çekilen filmlere ait bilgiler şöyledir:
2011'e kadar 11 Pembe Panter filmi yapılmıştır.
Filmin merkezinde David Niven olması plânlansa da, Peter Sellers daha popüler olmuş ve devam filmleri David Niven'ın canlandırdığı Phantom/Sir Charles Lytton yerine Peter Sellers'ın canlandırdığı Clouseau üzerine kurulmuştur
Fransa futbolunun neredeyse efsane olacak bir futbol antrenörü öldürülür. Aynı gün Çin'le karşılaşan takımda bir anda bir cinayet başlar ve aynı adamın elinde pembe panter elması yok olmuştur. Yves Gluant'ın(Jason Statham) bu ani ölümünden sonra Müfettiş Charles Dreyfus (Kevin Kline) tam 7 kez onur madalyasına aday gösterilmiştir ve bu sefer de gösterilmiştir fakat hiçbir zaman alamamıştır. Onun düşüncesi beceriksiz birini bulup bu olayla ilgilenmesini ve o başaramayınca kendisinin suçluyu bulmasıyla onur madalyasını alacağıdır. Ve aklına gelen bir isim Müfettiş Jackques Clouseau (Steve Martin) 'dur. Clouseau garip bir fransız aksanı olan , sakarNe kadar zeki olsa da zekasını film içerisinde dışarı'ya vuramayan garip bir dedektiftir fakat Dreyfus sayesinde artık oda bu görevin sorumlusudur. Şüpheliler çoktur, Yvesin sevgilisi Xania (Beyoncé Knowles), futboldaki oyuncular ve Yvesin düşmanları, fakat daha sonra bir kişi daha öldürülünce işler dahada karışır, bu sırada Clouseaunun her adımını bildirmek için yanına Gilbert Ponton (Jean Reno) diye biri verilmiştir.

Kevin Spacey ve Mike Myers Steve Martin`in rolü için daha önce düşünülmüştü.
Kevin Kline önce Clouseau rolu için düşünülmüşdü.
Filmde Clouseanun Kato isimli bir yardımcısının olucağı ve onuda Jackie Chanin oynayacağı söyleniliyordu.
Filmi ilk başta İvan Reitmen yönetecek diye düşünülmüştü fakat sadece yapımcı oldu.
İvan Reitmenin isteği Clouseau rolünü Chris Tucker`in oynamasıydı.
David Beckhamin rolü sonra alındı.
Hava Alanındaki köpeğin ismi "W" di.
Film hastane penceresinde sahnesinde Steve Martinin söylediği son laf "That breeze feels good" The Man with Two Brains filminde de buna benzer bir sahnede söylediği replikle aynı.

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS