Müzik Video PİYANO Piyanist Musiki Music
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

NİKRİZ PEŞREVİ Beste Refik Fersan Piyano Kanun TÜRK MÜZİĞİ SAZLARI Peşrevler Nota Musikisi Peşrev

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

NİKRİZ PEŞREVİ Bestekar: Refik Fersan
Enstrümantal Kanun Eserleri Piyano ile Hiç Dinlediniz mi?
Genç Piyanist Güneş Yakartepe, " Nikriz Peşrev Bestekarı Refik Fersan " Eserini Kanun ve Kuyruklu Piyano ve İcra etti ve Söyledi.
Enstrumantal Piyano ile Türk Müzik Sazları Düet Dizisi: 5
Çok Sevilen Müzikleri Piyano ve Kanun ile Sevdiniz mi?
Lütfen Yazarak ve Beğenerek Genç Piyaniste Destek Verin. Sevgi ve Saygılar...
Değerli Eleştirileri Ve Yorumlarınızı Lütfen Yazın.
Peşrev, Türk Müziğinde Bir Çeşit Sözsüz Form. Fasılların En Başında Çalınır. Genellikle Dört Hane Ve Bir Teslimden Oluşur. Çoğunlukla Büyük Usullerle Bestelenmiş Saz Eserleridir. Daha Küçük Usullerle Bestelenen Saz Semaisinden Bu Özelliği İle Ayrılır.
Kategori: Klasik Türk Müziği Formları
Nikriz Peşrev Refik Fersan TÜRK MÜZİĞİ SAZLARI Peşrevleri Notalar Musikisi Peşrevi Bestekarı Pesrev Yaklaşık Sonuç Saniye Arama Sonuçlar İlgili Video Gönül Makamı Tarafı Yükle Nikriz Peşrevi TÜRK Müzik Sazı Peşrevler Refik Fersan Notaları Musiki Peşrevi Bestekar Pesrev Yaklaşık Sonuçu Saniye Arama Sonuçları İlgili Video Gönül Makam Taraf Yükle Onu: Türk Musikisi'nde Makamlar - NİKRİZ MAKAM Nikriz Makamı Dizisi, Rast Perdesinde Nikriz Beşlisi, Neva Perdesinde Rast Veya Buselik Dörtlüsünün Birlikte Kullanılmasıyla Meydana Gelmiştir. Durak: Rast Perdesidir Seyir: İnici – Çıkıcıdır Güçlü: Neva Perdesi Yeden: Irak Perdesidir Donanım: Si Bakiye Bemol, Fa Bakiye Diyez, Do Bakiye Diyez
Dizinin Seyri: Nikriz Makamının Seyrine Genellikle Neva Perdesi Civarından Başlanır. Dizinin Üst Tarafında Bulunan Buselik Ve Rast Dörtlülerinin Seslerinde Dolaşılarak Güçlüsü Olan Neva Perdesinde Kalış Gösterilir. Rast Dörtlüsü İle Çıkılan Dizi Genellikle Buselik Dörtlüsü İle İner. Nikriz Beşlisi Sesleri İle Yedeni Olan Irak Perdesi De Gösterilerek Rast Perdesinde Karar Verilir.

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS