Müzik Video PİYANO Piyanist Musiki Music
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Ney Piyano Düet Güzel Aşık Çevrimizi Çekemezsin Demedim Mi Tasavvuf Digital Sufi Süfi Için Diğer Res

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

Tasavvuf Müziklerini Piyano Tuşları ve Ney Nefesi ile Dinlediniz mi?. İlahilerimizi Çok Sesli (Polifoni) Form ile Acaba Sevecek misiniz?
Piyanist Güneş Yakartepe, " Güzel Aşık Çevrimizi Çekemezsin Demedim mi " İlahisini Piyano Notalarını yazdı, Polifonik Şekil ile Piyano çaldı ve Söyledi. Neyzenimiz Ona nefesi le Eşlik etti.
Türk Müsikileri Sazları ile Düet (Piyano - Ney) Serisi: 11
Çok sevilen Musikilerimizi Piyano ve Ney ile Dinleyince Umarım Güzel Bulursunuz, Umarım Hoşunuza Gider.
Yorumlarınızı bekliyorum.
Güzel Aşık Cevrimizi - Erzincan-Aşık İsmail Daimi
Güzel Aşık Cevrimizi
Çekemezsin Demedim Mi
Bu Bir Rıza Lokmasıdır
Yiyemezsin Demedim Mi

Yemeyenler Kalır Naçar
Gözlerinden Kanlar Saçar
Bu Bir Demdir Gelir Geçer
Duyamazsın Demedim Mi

Gidelim Ali Sırrına
Çıkalım Meydan Yerine
Canı Baştan Hak Yoluna
Koyamazsın Demedim Mi

Dervişlik Ulu Dernektir
Görene Büyük Örnektir
Yensiz Yakasız Gömlektir
Giyemezsin Demedim Mi

Bak Şu Aşığın Haline
Ne Gelse Söyler Diline
Küfür İmanın Yoluna
Sayamazsın Demedim Mi

Pir Sultan Ali Şahımız
Hakka Ulaşır Rahımız
Oniki İmam Penahımız
Uyamazsın Demedim Mi
Aşık Daimi
Vikipedi, özgür ansiklopedi
Başlığın diğer anlamları için İsmail Aydın sayfasına bakınız.
Sevgili TurkceBilgi.Org kullanıcısı, sizinle daha kaliteli zaman geçirek adına üyemiz olmanızı rica ederiz.

İsmail Aydın (Aşık Daimi)
1932 - 17 Nisan 1983. İstanbul'da doğdu. Asıl adı İsmail Aydın'dır. Dedelerinin ikisinin de saz şairi olmasının etkisiyle küçük yaşta bağlama çalmasını ve aşıklık geleneğini öğrendi. Ancak ilk ustası Aşık Davut Sulari'dir. Yaklaşık 10 yaşında Davut Sulari'nin yanında çıraklığa başlayan Daimi, 2,5 yıl kadar birlikte dolaşarak geleneğe, şiire ve türküye ilişkin bilgisini pekiştirdi.

Aşık Daimi, 1950 yılında İstanbul'dan ayrılarak Tercan'a yerleşti. Özellikle bu yıllar, yörede duyulduğu ve sevildiği dönemdir. Aynı zamanda kendisinin de aşıklık geleneğini yörede pekiştirmesine fırsat oldu.

1962'den sonra yeniden İstanbul'a dönen Daimi ölümüne dek orada yaşadı. Geçmişi dolayısıyla Tercanlı Daimi olarak anıldı.

Önceleri usta malı türküler söyleyen Aşık Daimi daha sonra kendi deyişlerine ağırlık verdi. 1948 yılında 'Bir seher vaktinde indim bağlara' dizesiyle başlayan ilk türküsünü yazıp müziklendiren ve yaşamı boyunca arşivlere yüzlerce türkü kazandıran Aşık Daimi, TRT tarafından açılan sınavı kazanarak kaşeli sanatçı oldu.

Özellikle yaşamının son 20 yılında birçok genç aşığı etkiledi. Uzun yıllar birçok sanatçı ve aşığa bağlama dersleri verdi.

Şiirlerinde sevgi, doğa ve her türden ayrımcılığı eleştiren, insan öğesini öne çıkaran konuları işledi.

Türkiye ve Avrupa'nın çeşitli kentlerinde konserler verdi, birçok kaset doldurdu.

Yadigar Aydın Orhan tarafından hazırlanan Daimi'nin tüm şiirleri/türkülerinin toplandığı kitap 'Aşık Daimi, Hayatı ve Eserleri' (1999) adıyla yayımlandı.
1932-1983. İstanbul’da doğdu. Asıl adı İsmail Aydın’dır. İlkokulu Tercan’da okudu.

Aşık Daimi, ailesiyle birlikte İstanbul’dan ayrılarak Daimi'nin dedelerinin saz şairi olmasının da etkisiyle küçük yaşta bağlama çalmasını ve aşıklık geleneğini öğrendi. Kısa süre kendini yetiştirdi. Özellikle bu yıllar yörede duyulduğu ve sevildiği dönemdir. Aynı zamanda kendisinin de aşıklık geleneğini yörede pekiştirmesine fırsat oldu.

Önceleri usta malı deyişler/türküler söyleyen Aşık Daimi daha sonra kendi deyişlerine ağırlık verdi. TRT tarafından açılan sınavı kazanarak kaşeli sanatçı oldu.

Sonra yeniden İstanbul’a döndü. Aşık Daimi, özellikle yaşamının son 20 yılında birçok genç aşığı etkiledi. Uzun yıllar birçok sanatçı ve aşığa bağlama dersleri verdi. Aynı zamanda Ancak Davut Sulari (1925-1985) gibi birçok aşıkla aynı meclislerde bulundu ve değişik yerlerde birlikte konserlere katıldı.

Şiirlerinde her türden ayrımcılığı eleştiren, insan öğesini öne çıkaran konuları işleyen Aşık Daimi Türkiye ve Avrupa’nın çeşitli kentlerinde konserler verdi, birçok kaset doldurdu.

Aşık Daimi İstanbul’da öldü ve orada toprağa verildi.

Yadigar Aydın Orhan tarafından hazırlanan Süleyman Zaman tarafından hazırlanan »Derinliklerin Ozanı Aşık Daimi« (2008) adlı kitaplar yayınlandı.
Ney Piyano Düet Güzel Aşık Çevrimizi Çekemezsin Demedim mi Tasavvuf Digital Sufi Süfi için diğer resimler Sufi Yayınları yayın Resmi web sitesi Klasikleri Aşık Cevri Çevre Arkadaşı Gönder Güzel Aşk Cevrimizi Albümü Bulunduğu Albüm Hakkında Görüş Düzeltme Bildirmek İstiyorum Yazdır Paylaş Erzincan yöresi ait diğer Adam Tüm Liste notalar sözler hikayer gönül verenler müziği yazılar kitaplık konser tv linkler görüş Herhangi bir konuda yazışmak için turkuler turku Neyzen Konser Prova Ney Neyzen Konser Prova Piyano Düet Güzel Aşık Çevrimizi Çekemezsin Demedim mi Dijital Piano Piyanist ilahiler Fan Yayıncı Şiir Dergi CD DVD Çocuk Kitap Müzik Türk Klasik
Ney Piyano Güzel Aşık Çevrimizi Çekemezsin Demedimmi Konser Prova Dijital Yayıncı Dergi Çocuk Kitap
Güzel Aşık Çevrimizi En Sevilen Beğenilen Sufi Müzik İLAHİ Fan Yayıncı Şiir Dergi CD DVD Çocuk Kitap

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS