Müzik Video PİYANO Piyanist Musiki Music
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

MÜMKÜN MÜ UNUTMAK GÜZELİM Neydi O Akşam PİYANO Ve KANUN Nihavend Güzel Misafir Sanatkar

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

MÜMKÜN MÜ UNUTMAK GÜZELİM NEYDİ O AKŞAM, Piyano ve Kanun ile Sevilen Türk Sanat Musikisi Şarkıları
Piyano ile Farklı Bir Melodi Duyacaksınız.
Genç Piyanist Güneş Yakartepe “MÜMKÜN MÜ UNUTMAK GÜZELİM NEYDİ O AKŞAM” Piyano Armonileri ile çaldı.
Kanun Büyülü Tınıları ile Ona Eşlik Etti.
Piyano ile Türk Musikisi Sazları Düetleri Dizisi
mümkün mü unutmak güzelim, neydi o akşam ?
rüya gibi, hülya gibi bir şeydi o akşam.
içtik kanarak bir ezeli, meydi o akşam,
rüya gibi, hülya gibi bir şeydi o akşam.
Rakım E lkutlu Mümkün mü unutmak güzelim neydi o akşam isimli Nihavend makamındaki Türk sanat müziği şarkısının; ayrıntılı bilgileri, videoları, sözleri ve notası.Ayrıntılı bilgileri:
Beste : Rakım Elkutlu
Güfte : Rıfat Ahmet Moralı
Makamı : Nihavend makamı
Usûlü : Değişimli, Aksak usûlü ve Semaî usûlü
Râkım Elkutlu,1869 yılında İzmir'de dünyaya geldi. Babası İzmir'in tanınmış ailelerinden Hisar Câmii imam ve hatîbi Şuayib Efendi, annesi Sıdıka Hanım'dır. İlkokulu mahallesinde bitirdikten sonra, orta öğrenimini İzmir İdadisi tamamladı. Amcası mevlevi şeyhi Emin Dede'den ve Zağralı müderris İsmail Efendi'den İslâmi ilimler öğrendi.Onun gençlik yıllarında ünlü bestekâr ve Tanburî Ali Efendi İzmir'de bulunuyordu. Ali Efendi'den başka Santo Şikari ile Zekâi Dede'nin çıraklarından Aziz Efendi Râkım Hoca yirmi bir yaşından itibaren bu üç ustadan çok yararlandı.
84 Mümkün mü Unutmak Güzelim Neydi O Akşam Güzel Piano Vokal Solist Misafir Sanatçı Müzisyen Piyanist şarkı Söyle Türk Sanat mümkün mü unutmak güzelim mümkün mü unutmak güzelim müzik mümkün mü unutmak güzelim indir Unut güzel güzeli ne idi akşamı akşamlar Pianist E-posta Telefon Şifre Oturum Sürekli Kanun Piyano Düeti İcra SazAksak usûlü ve bu usûl eserlerimiz bazı boyutu Sitede bulunan Klasik Türk müziği eserlerinde kullanılan usûller Aksak usûlü tanıtımı. Dokuz zamanlı. Bir Sofyan ve bir Türk Aksağından meydana gelir. 9/8 ve 9/4 lük değerlerde vurulur. Mümkün mü Unutmak Güzelim Piyano Kanun Neydi O Akşam Nihavend Güzel Misafir Sanatkar Repertuar Mümkün mü Unutmak Güzelim Piyano , Kanun, Türk Sanat Musikisi Neydi O Akşam Piyano Kanun Sevilen Türk Sanat Musikisi Türk Musikisi Sazları Şarkıları Farklı Melodi Armoni Aksak Semai Bestekar Düet Dizisi Güzeli Misafir Sanatçı Müzisyen Piyanist şarkı Söz Söyle E- posta Telefon Şifre Oturum Sürekli İcra Saz Sevilen Farklı Makam

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS