Müzik Video PİYANO Piyanist Musiki Music
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

MİCHAEL JACKSON Piyano Sound BİLLİE JEAN Müzik Resitali MOONWALK DANSI Video Amerika Dansı Danscı

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Ekleme Tarihi by Piyanist Güneş Yakartepe - Kategori: Piyano Resital - Piano Resitali
292 İzlenme

Açıklama

Piyanist Güneş Yakartepe, Dünyanın En Ünlü Pop Şarkıcısı MİCHAEL JACKSON Şarkılarını SOLO PİYANO ile çaldı.
Efsane Şarkıcı-Danscı Eserleri Piyano ile Dinleyince ezgileri Çok güzel ve değişik bulacaksınız. Ümit ederim Seversiniz. Yorumlarınızı bekliyorum.
Piyanist Güneş Yakartepe " Michael Jackson Billie Jean " Eserini Çok sesli (Senfoni) Eşlik Armoni notalarını yazdı. Piyano ile icra etti.
MOONWALK (DANS) NEDİR
Başlığın diğer anlamları için Moonwalk (anlam ayrımı) sayfasına bakınız. Moonwalk ya da ay yürüyüşü, geriye adım atıldığı hâlde ileriye adım atılıyormuş gibi gözüken, göz yanılsaması üzerine kurulu bir dans figürü.[1] Bu popüler dans figürü Michael Jackson tarafından müzik şirketinin 25. yıl kutlamalarında Billie Jean şarkısı eşliğinde sergilenmiştir ve daha sonra Michael Jackson'ın imzasıyla dünyanın en iyi dans figürleri arasında yer almıştır. Sound Sounds
moonwalk
moonwalk ya da ay yürüyüşü, geriye adım atıldığı hâlde ileriye adım atılıyormuş gibi gözüken, göz yanılsaması üzerine kurulu bir dans figürü. bu popüler dans figürü michael jackson tarafından 16 mayıs 1983 tarihinde motown müzik şirketinin 25. yıl kutlamalarında billie jean şarkısı eşliğinde sergilenmiştir ve daha sonra michael jackson`ın imzasıyla dünyanın en iyi dans figürleri arasında yer almıştır. michael jackson bu dansı sokaktaki siyahi gençlerden öğrendiğini belirtir.
tarihi 1930`lu yıllara dayanır. fransız pandomim sanatçısı dansın öncü isimlerindendir. ayrıca isimli bir salon şarkıcısının 1955 yılında kaydedilmiş bir ay yürüyüşü, ilk ay yürüyüşü videosu olarak tanımlanır. bu dans türü yıllarca var olduğu halde michael jackson sayesinde dünyaca
orta amerika`da görülen bir kuş türü olan red-capped manakin erkeği çiftleşme öncesinde dişi hemcinslerine kur yapmak için ay yürüyüşüne benzer görüntüler oluşturur.
[2] Michael Jackson bu dansı sokaktaki siyahi gençlerden öğrendiğini belirtir. Dosya:özdeşleşen ay yürüyüşü. Tarihi Geçmişi Tarihi 1930'lu yıllara dayanır. Fransız pandomim sanatçısı bu dansın öncü isimlerindendir. Ayrıca Bill Bailey isimli bir salon şarkıcısının 1955 yılında kaydedilmiş bir ay yürüyüşü, ilk ay yürüyüşü videosu olarak tanımlanır. Bu dans türü yıllarca var olduğu halde Michael Jackson sayesinde dünyaca tanınmıştır. Doğal Ay Yürüyüşü Orta Amerika'da görülen bir kuş türü olan Manakin erkeği çiftleşme öncesinde dişi hemcinslerine kur yapmak için ay yürüyüşüne benzer görüntüler oluşturur.Kaynakça Üniversitesi Basını,Vikipedi, özgür ansiklopedi Ana sayfa Hakkımızda İçindekiler Rastgele madde Seçkin içerik Katılım Bağış yapın Deneme tahtası İş birliği projesi Köy çeşmesi Son değişiklikler Topluluk portali Yardım Yazdır dışa aktar Araçlar Sayfaya bağlantılar İlgili değişiklikler Özel sayfalar Kalıcı bağlantı Sayfa bilgisi Veri öğesi Sayfayı kaynak göster Dosya yükle Diğer diller Dansk Deutsch English Esperanto EspaNol
MoonWalker Dansı Nedir? Nasıl Yapılır, Michael Jackson -- Videolu Anlatım
0 Yorumlarınız
"Moon Walk" dansı hareketi nedir?
MoonWalk: 80 li yıllarda Michael Jackson tarafindan dünya dans literatürüne yerlestirilmis,vücudun dimdik sabit dururken ayaklarin sanki öne adim atiyor gibi gözükürken aslinda arkaya dogru kaymasi prensibine dayananve siyah makosenlerin içine giyilmis pariltili beyaz çoraplarla yapilmasi caiz olan dans türü.
1. Basamak: Öncelikle alçak ve ayağınızı kavrayan 1 çift ayakkabı bulun.
2. Basamak: Moonwalk yapacağınız zeminin çok fazla kuru yada sıkı olmamasına özen gösterin. Cilalanmış bir zemin bulun.
3. Basamak: İki ayağınız birbirine yakın şekilde durun. Sol ayak azacık sağ ayaktan önde olacak şekilde (sağ ayak parmakları sol ayağın yarısına kadar gelsin).
4. Basamak: Şimdi sanki adım atacakmış gibi, sağ ayağınızın topuğunu yukarı kaldırın ve parmaklar üzerinde durun. Sol ayak olduğu yana kadar yapmaya devam edin.
MİCHAEL JACKSON PİYANO SOLO BİLLİE JEAN MÜZİK RESİTAL MOONWALK DANSI VİDEO KLİP PİANO AMERİKA DANS DANSCI SÜPER ŞARKCI ALBÜM RESİTAL RESİTALİ PIYANO PİYANİST DERS PİYANİST ÇAL MENÜ DOSYA BİLGİSİ YARDIM ZENCİ POP JAZ CAZ SOUL VOKAL GRUPLARI DÜNYA ÇAPINDA BİR NUMARALI TEMSİLCİ HALİNE YENİ MÜZİK TARZI EN ÇOK SATAN ALBÜMÜ AMERİKAN MÜZİK ÖDÜLLERİ BAD TÜM MİLYON KOPYA SATTI KEZ GUİNNESS REKORLAR MÜZİKLERİ ÖDÜL BRIT KATEGORİ ASKERLER BASIN YAYIN BİLİMTEKNOLOJİ BİLİŞİM DEVLET SİYASET DİN DÜŞÜNÜR EDEBİYAT EĞİTİM HUKUK İŞ DÜNYASI EKONOMİ MAGAZİN EĞLENCE MODA ORGANİZE SUÇLAR ÖZEL BAŞLIKLAR SAĞLIK SANAT SPOR TOPLUM PRODÜKTÖR TEK KRONOLOJİ

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS