Müzik Video PİYANO Piyanist Musiki Music
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Kuyruklu Piyano Rebab Bak Yeşil Yeşil - Kapat Gözlerini Kimse Görmesin Ahmet Özhan Repertuar Not Söz

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

Piyanist Güneş Yakartepe, " BAK YEŞİL YEŞİL - Kapat gözlerini kimse görmesin " Eserini Piyano Notalarını yazdı, Armonik KUYRUKLU Piyano çaldı ve Söyledi.
Enstrümental Şarkıları Türk Sazları ile Düetleri Piyano Serisi: 4
Eserleri Piyano ve Rebab ile Dinleyince Umarım Güzel Bulursunuz, Umarım Hoşunuza Gider.
Yorumlarınızı ve Eleştirilerinizi bekliyorum. Sevgi ve Saygılar...
Emel Sayın Bak Yeşil Yeşil Şarkı Sözü

Kapat gözlerini kimse görmesin
Yalnız benim için bak yeşil yeşil
Gözlerin kimseye ümit vermesin
Yalnız benim için bak yeşil yeşil
Seni öyle sevdim ölürcesine
Tanrı’nın yazdığı şiircesine
İçimden geçeni bilircesine
Yalnız benim için bak yeşil yeşil
BAK YEŞİL YEŞİL (Kapat gözlerini kimse görmesin)
Repertuar No: 6986
Eserin İlk Dizesi: BAK YEŞİL YEŞİL (Kapat gözlerini kimse görmesin)
Söz Yazarı: Mehmet Erbulan
Makam: Segâh
Form: Şarkı
Usul: Semâî
Bestekar: Mustafa Seyran
Notayı Gönderen: EKREM ZAMAN
Söz: Mehmet Erbulan
Müzik: Mustafa Seyran
Emel Sayın Bak Yeşil Yeşil Şarkı Sözü ile Benzer Yazılar:
68 Rebap Kapat Gözlerini Bak Yeşil Yeşil Emel Sayın Enstrümanları Ezgi Melodisi Ezgisi Çalgı Çalgısal
KAPAT GÖZLERİNİ KİMSE GÖRMESİN (BAK YEŞİL YEŞİL) Kapat gözlerini kimse görmesin Yalnız benim için ...
Emel Sayın Kimdir
Emel Sayın : 20 kasım 1945 yılında Sivas’ın Şarkışla ilçesinde dünyaya geldi. Suat ve Ahmet Sayın’ın 4 kız çocuklarından biridir.Ahmet Sayın eşi Suat Hanımla Toprak Mahsulleri Ofisinde çalışırken tayin edildiği Sivas/Koyulhisar da tanışmıştı. Tekel başmemuru olarak Koyulhisar’a tayin edildiklerinde evlenen Suat Hanımla Ahmet Sayın’ın en büyükleri Emel olmak üzere Şenel, Fatoş ve Hülya adında kızları olmuştu. Şenel, Necdet Mizanoğlu ile, Fatoş ,Ömer Tektaş ile ve Hülya, Ali Gücüyener ile evlenmişti.

Ahmet Sayın, Niğde Höyük nahiyesinde iken okul bulunmadığı için kızı Emel’i anneannesinin yanına, Kayseri’ye göndermiş, o da burada Cumhuriyet İlkokuluna başlamıştı. Küçükken ud dersi alan Suat Hanımın evdeki şarkı söylemeleri kadar Emel’e ikinci desteği ilkokuldaki hocası vermiştir. Zira okulun ilk gününde, öğretmeni, sınıfta şarkı bilen var mı? diye sormuş, o kırılgan, içine kapanık çocuk, şarkı söylemek olunca kabuğunu birdenbire yırtarcasına, seksen kişilik sınıfta, parmak kaldıran tek kişi olmuş ve şarkı söylemeye başlamıştı: Bir ağıt söyledim. Sessizce dinlediler. Bitince başımı kaldırdım, öğretmen ağlıyor. Ondan etkilenen çocuklar da ağlamaya başlamış. Ünü okul içinde yayılan Emel, artık bütün müzik derslerinde, hocalarından izinli bir şekilde diğer sınıflarda da aranan öğrenci olmuştur.

Yarışmada ses dalında Emel Sayın birinci olur.. Yarışma jürisinde yer alan Gönül Yazar’ın ilk eşi Necdet Yazar, Emel Sayın’ı Ankara’daki Küçük Çiftlik Parktaki gazinosuna almak ister: Kariyer sahibi olmayı çok istediği için sahneye çıkmayı istemese de razı olur fakat sahneye çıktığı sene Ankara Radyosu imtihanına da girer ve kazanır. Ama asıl amacı opera şarkıcısı olmaktır. O yüzden üç yıl konservatuara gider. Batı müziği eğitimi aldığı şan bölümünde eğitimi yarım kalır, sahneye çıkmak zorunda kaldır. Eğitimli bir sanatçı olmak, bir üniversite bitirmeyi çok ister. Çocukken Doktor veya eczacı olmanın hayalini kurar.

Ailenin maddi durumu bu yıllarda iyi olmadığından Emel’de ailenin büyük kızı olarak annesine çalışmak istediğini söyler: Zorda olsa ailesine kabul ettirir ve Üsküdar’da bir eczanede bir yıl boyunca çalışır. Maddi sıkıntılar sebebiyle tercih yapmak durumundadır: Ya okul ya da müzik.. Zor bir dönem de sonunda müziği tercih eder ve konservatuara gider.Maddi imkansızlıklar artınca, aile Necdet Yazar’ın teklifine “evet” der. Emel Sayın ilk kez Ankara’da sahneye çıkar. Bir süre sonra aile de Ankara’ya yerleşir. Radyoda kendisi için açılan özel imtihanı kazanır ve stajyer olması gerekirken, direkt solist olur. Sahnede bir türlü tatmin olamayan Sayın, radyoya girince kendini daha iyi hissetmeye başlar. Canlı yayına çıkar. Bir yılın sonunda İstanbul’un dikkatini çeker. Egemen Bostancı teklifiyle İstanbul müzik piyasasına transfer olur ve Lalezâr Gazinosu assolist olarak sahne almaya başlar Bu arada İstanbul Radyosu’na geçer ve İstanbul’a yerleşir. İstanbul’da yoğun bir çalışma dönemine giren Emel Sayın yavaş yavaş zirveye doğru tırmanmaya başlar zamanla başarısı ve hanımefendiliği ile sanat dünyasının simgesi haline gelir. Müzik albümlerinin yanı sıra bir çok sinema filmi, dizilerde rol almış
Kuyruklu Piyano Rebab Bak Yeşil Yeşil - Kapat Gözlerini Kimse Görmesin Ahmet Özhan Repertuar Not Söz Yazarı Makam: Segah Form: Şarkı Usul: Semai Bestekar: Mustafa Seyran Notayı Gönderen Zaman Yesil Gözler Göz Enstrümanları Ezgi Melodisi Ezgisi Çalgı Çalgısal Rebap Kabak Kemane Yaylı Tambur Müziği Sazları Yaylı Sazı Geleneksel Tarihi Zümrüt Mavi Renk Göz Piyanolar Piyona Piyanoları Grand Ana Büyük En Güzel Küçük Çocuk Parça Play Eser Kadın Kız Genç Kızı Kadını Şarkıcı Eserin İlk Dize

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS