Müzik Video PİYANO Piyanist Musiki Music
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

İzmir Kavakları Piyano Ege Türkü Senfoni Yöre Ödemiş İzmir Çakırcalı Çakıcı Efe Zeybek Hikaye Öykü N

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

Solo Piyano ve Solist ECE ile Güzel Ege Bölgesi Türküleri
Türküleri Kuyruklu Piyano ile Dinlediniz mi?.
Genç Piyanist Güneş Yakartepe, " İzmir'in Kavakları " Türküsünü Kuyruklu Piyano ile Çaldı ve Söyledi.
Solist; ECE YILDIRIM Sesi ile Ona Eşlik Etti.
Güzel Yorumlarınızı Bekliyoruz
İzmir'in kavakları
Dökülür yaprakları
Bize de derler Çakıcı
Yar fidan boylum
Yıkarız konakları

Selvim senden uzun yok
Yaprağında düzün yok
Kamalı da Zeybek vurulmuş
Yar fidan boylum
Çakıcı'ya sözüm yok

Mehmet derler adına
Şeker uymaz tadına
Çakıcı da efeyi vuranlar
Ermesin muradın
Çakırcalı'nın bir gün başına bela olacağını bilen Hasan Çavuş'un yıllar önce işlenen bir hırsızlık olayını da ona mal edip takibe düşmesi ve köyüne baskın düzenleyerek annesi ve diğer akrabalarına türlü hakaretlerle işkence yapması Çakırcalı'yı çileden çıkardı. Bu olaylar ve babasının da öcünü almak amacıyla Çakırcalı, yanında Hacı Mustafa, Çoban Mehmet, Harmanlıoğlu Ahmet, Koca Mehmet, Arap Mercan, Kara Ali gibi yiğitlerle dağa çıktı ve Çakırcalı Mehmet Efe dağa çıktı, Osmanlı gelip de yakalasın diye Osmanlı'ya haber salar.
Halk arasında ün kazanan ve öyküsü destanlaşan Çakırcalı, diğer birçok efe gibi o da varlıklı kişilerden aldığı paraları kendisine yardım eden yoksullara dağıttı. Çevredeki birçok varlılık kişiyi köprü, çeşme gibi yararlı işler yapmaya zorladı. Bu sayede halkın gözünde kısa bir sürede yüceldi. Çakırcalı, bir ara peşine düşmüş olan Hasan Çavuş ile Mülazım Hüsnü Efendi'yi de bir pusuda öldürdü.
Ünü Osmanlı ve sınırlarını aşarak Avrupa'ya kadar yayılan ve Avrupalı birçok gazetecinin kendisiyle söyleşiler yaptığı Çakırcalı Efe ile baş edemeyen Osmanlı kendisine çeşitli defalar af çıkarttı.


Ayrıca Grup Yorum da adına şarkı bestelemiştir. Şarkının bir kısmı şöyledir:
"Çakırcalı’dan beri konaklar yakıp yıkan Zulmün bileğini büken yiğitler"
23 47 Gvz 1 İzmir'in Kavakları Dökülür Yaprakları Türküler Solfej Armoni Kontr Puan Çerçeve Sürdür İnsan Uzay Önder Bas Kursu Şan Kurs Yan Flüt Müzik Haber Piyano Ders Ödemiş Kavak Kavağı Ağacı Yaprak
izmirin kavakların ile ilgili arama izmirin kavakları hikayesi izmir’in kavakları dinle izmirin kavakları şarkı sözü
İzmir Kavakları Piyano Ege Türkü Senfoni Yöre Ödemiş İzmir Çakırcalı Çakıcı Efe Zeybek Hikaye Öykü Nota Kahraman Osmanlı Bayrak Otantik Özgün Yörük Müzik Şanlı Yunan Savaş Harp Bayrak Otantik Özgün Hakiki Gerçek Esasen Çakıcı Efe Merhametli Vicdanlı Halkı Sever Cesur Cüretkar Mert Otoriter Bir Zeybeği Halkın İstibdat Yönetimi Karşı Bilinçli Hareket Temsil Müstebit Y Karşı Halk Ruhu Parlayan İsyan Eğilimi Çeşitli Koşullar Tercüman Olmuş Hayatı Gibi Ölümü Sonra Sürekli Büyük Kahramanı Niteliği Şöhreti Kazan İzmir’in Kavakları, Piyano, İzmir Ödemiş, Ege Yöresi, Çakırcalı Efe, Çakıcı Zeybek Türküsü Kavak Efe Bölge Hikayesi Anonim İlginç Harika Efsane Kahraman Osmanlı Esas Merhametli Vicdanlı Halkı Sever Cesur Cüretkar Mert Otorit Müzisyeni Çalgı Çalgıcı Tuş Tuşlu Nasıl Oynanır Folklor Hükümet Harika Tür Türk Müzik Enstrümanı

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS