Müzik Video PİYANO Piyanist Musiki Music
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

İNLEYEN NAĞMELER RUHUMU SARDI Uçan Kuşlar Martılar Yeşil Tatlı Bir Bahar Gülen Şen Sevdalılar Nağme

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

Türk Sanat Müziğimizi Hiç Piyano Sesleri ile Hiç Dinlediniz mi? Polifonik Çok sesli Hazırladığım Armonileri Acaba Sevecek misiniz?
Eserleri Dinleyince Çok güzel ve Farklı bulacaksınız. Ümit ederim Seversiniz. Yorumlarınızı bekliyorum
Türk Müziği Eserleri Solo Piyano Serisi: 7
Piyanist Güneş Yakartepe,İnleyen Nagmeler Ruhumu Sardı Polifonik Şekilde Akustik Piyano ile form ile çaldı ve söyledi. İnleyen nağmeler ruhumu sardı
Bir rûyâ ki orda hep şarkılar vardı
Uçan kuşlar, martılar
Yeşil, tatlı bir bahâr
Gülen, şen sevdâlılar vardı

Arzular orada, zevk oradaydı
Bir deniz ki aşk dolu dalgalar vardı
Uçan kuşlar, martılar
Yeşil, tatlı bir bahâr
Gülen, şen sevdâlılar vardı

Beste: Zeynettin Maraş
Güfte: Zeynettin Maraş
Makâm: Nihâvend
Usûl: Düyek
Seslendiren: Zeki Müren
Bunu E-postayla Gönder Blog This Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş Pinterest'te Payla
Etiketler: Nihavend, Notalar, Şarkılar
Akustik Piyano piyanist Klasik arabesk fanztezi pop halk rock rok rap Klasik Gitar Keman
İnleyen Nağmeler Ruhumu Sardı Zeki Müren Piyanist Nostalji Beste Güfte Türkü Notası Site Notası Sitesi Notaları Notası Yeni klasör Klipleri Şarkı Dinle Mp3 Halk Müziği Sözsüz Müzik
Zeynettin Maraş, müzisyen bir ailenin çocuğu olarak İstanbulda,halen de oturmakta olduğu Suadiyede Dünyaya gelmiştir.Annesi kendisine Türk masıki zevkini aşılayan ve bu alanda ilk çalışmaları yaptıran udi Muazzez hanım,babası da son görevi Bafra Noterliği olan Memduh beydi.

Ortaokul sıralarında komşularının evindeki Musıki toplantılarına katılarak,büyük faydalar sağladı.Yedek subaylık görevinin bitiminde İstanbul belediye konservatuvarına girerek çok değerli hocaları Münir ,Türk musıkisi nazariyatı,Şan ,Solfej ve folklor dersleriyle bilgileri bilimsel birşekle dönüşerek yılında mezun oldu.

yılında ablası Necla Tarzi”nin yazdığı 'Gözyaşlarımı derdime derman ettiğim akşam' sözleriyle başlayan güfteyi Hicazkar makamında,Curcuna usulünde besteledi.Bu ilk şarkısını 1949 yılında Ankara radyosunda o yılların ses sanatçısı Muzaffer ilkar okudular. 1966 yılında yaptığı 26.şarkısı 'İnleyen Nağmeler' büyük bir çıkış yaptı ( BU SİTEYE DE İLHAM ANLAMINDA İSMİNİ VERDİ ) ve böylece besteciliğe bir nevi profesyonelce adımatmış oldu.Çalışmalarında eşi Yıldız hanım,Oğlu Danyal,kızı Ayla ve kardeşi udi Siyami Maraş kenisine devamlı destek oldular.

26 yıl çalıştığı Denizcilik Bankasındaki Şeflik görevinden musıkiye daha fazla zaman ayırabilmek arzusuyla kendi isteğiyle emekliye ayrıldı.Musıki dernetlerinde Repertuar hocalığı ve koro şefliği yaparak konserler verdi.Halen evinde bir gurup gence bildiklerini öğretiyor ve Aile konserleri veriyorlar.
Ve Zeynettin Maraş şöyle diyor; « İnsan bildiklerini kendisine saklamamalı.Bunlar hangi sahada olursa olsun özellikler gençlere aktarılmalı.Ben Annem ve Hocalarımdan gördüğüm şekilde bunu yapıyorum.Musıkimize ne kadar hizmet edebiliyorsam o kadar mutlu oluyorum. »
Zeynettin Bey; “Bu besteyi yaptığım zaman evliydim. Bu nedenle adeta herkes beni suçlamıştı. Mektup yazanlar, telefon açanlar, yolda görenler herkes bu aşkı öğrenmek istiyordu. O dönemde Avni Anıl, Musiki Mecmuası diye bir dergi çıkartıyordu. Dergide haftada bir musiki yazıları yazardım. Meraklı sorgulamalara o köşemde bir şiirle cevap verdim.” diyor. “Bir gizli aşk suçum olsun” şiirinden sonra sular biraz durulur. Peki hâlâ suç olarak mı görüyordu aşkını? “Ne yapalım, eğer suçsa hâlâ daha suçum.”
Acaba bu hayran memnuniyetini dile getiriyor Zeynettin Bey. Yıldız Hanım, “Emel Sayın o gece ‘Hanımefendi özür dilerim, ben bilmiyordum.” diyerek benden özür diledi.” Ama kendisine yapılmış bir bestenin olmadığını da laf arasında söyleyerek 53 yıllık evliliklerinden sonra eşine kısa bir mesaj gönderiyor.
Türkçe Türk Sanat Müziği Aralık 2007
Görüntülenme Zeki Müren Şarkıları içinde İnleyen Nağmeler Ruhumu Sardı
İnleyen Nağmeler Ruhumu Sardı Zeki Müren Şarkı Sözleri
Piyano ile İNLEYEN NAĞMELER RUHUMU SARDI Nağme Nağmesi Zeki Müren Piyanist Nostalji Beste Güfte İnledi nağmeleri ruh rûyâ orda hep şarkılar vardı Uçan kuşlar martılar Yeşil tatlı bir bahâr Gülen şen sevdâlılar vardı Arzular orada zevk oradaydı deniz aşk dolu dalgalar Uç kuş martı Yeşil tatlı bir bahâr Gülen şen sevdâlılar var Beste Güfte E-posta Gönder BlogThis Twitter Paylaş Facebook Paylaş Pinterest Pay Etiketler Nihavend Notaları Şarkıları Notası Site Notası Sitesi Notaları Not Yeni klasör Klipleri Şarkı Dinle Mp3 Halk Müziği Sözlü Müzik Repertuar No Eseri İlk Dizesi İnle nağme rûhu sar Söz Yazarı Zeynettin Maraş

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS