Müzik Video PİYANO Piyanist Musiki Music
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

İNLEYEN NAĞMELER RUHUMU SARDI Türk Sanat Müziği Piyano Ve Rebap Piano Rebab Korosu Ezgi Klasik Türkç

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

İNLEYEN NAĞMELER RUHUMU SARDI Şarkıları Piyano Tuş Sesleri ve Rebap ile Dinlediniz mi?. Eserleri Çok Sesli armoniler ile Acaba Sevecek misiniz?
Piyanist Güneş Yakartepe, " İNLEYEN NAĞMELER RUHUMU SARDI " Eserini Piyano Notalarını yazdı, Piyano çaldı ve Söyledi.
Türk Sazları ile Düetleri Piyano Serisi: 11
Eserleri Piyano ve Rebab ile Dinleyince Umarım Güzel Bulursunuz, Umarım Hoşunuza Gider.
Yorumlarınızı ve Eleştirilerinizi bekliyorum. Sevgi ve Saygılar...
İnleyen nağmeler ruhumu sardı
Bir rüya ki orda hep şarkılar vardı
Uçan kuşlar, martılar
Yeşil tatlı bir bahar
Gülen şen sevdalılar vardı

Arzular orada, zevk oradaydı
Bir denizki aşk dolu, dalgalar vardı
Uçan kuşlar, martılar
Yeşil tatlı bir bahar
Gülen şen sevdalılar vardı

Beste: Zeynettin Maraş
Güfte: Zeynettin Maraş
Makâm: Nihâvend
Usûl: Düyek
Seslendiren: Zeki Müren
“İnleyen Nağmeler”, “Gizli Aşk” gibi şarkılarını dilinden düşürmediğimiz bestekar ve udi Zeynettin Maraş’ın adını çoğumuz bilmeyiz. Tabii iki hafta öncesine kadar. 80 yaşındaki Zeynettin Bey, Sabancı Üniversitesi Türk Müziği Korosu’nun düzenlediği “Emel Sayın’a Bir Yaşam Armağanı” adı verilen o gecede, yıllardır sakladığı gizli aşkının kim olduğunu açıkladı.

1966’da bestelenen ve bu yıl 40. yaşını dolduran “Gizli Aşk” bestesinin kahramanının Emel Sayın olduğunu, herkesle birlikte ünlü sanatçı da ilk defa öğrenmiş oldu. Ayrıca pek çok kişi bestecinin adından bu vesile ile haberdar oldu.
Bir bestekarın bunca sene bu aşkı neden gizlediğini, 40 yıldan bu yana nasıl bir yaşam sürdüğünü, hayatını ve daha birçok sorunun cevabını merak ettik ve Suadiye’deki evine konuk olduk. Zeynettin Maraş, udi bir annenin ve noter bir babanın çocuğu olarak 1927’de Suadiye’de iki katlı, bahçeli ahşap bir evde dünyaya gelir. Haydarpaşa ve Kabataş liselerini okuduktan sonra 1952 yılında Denizcilik Bankası’nda muhasebeci olarak çalışmaya başlar. Annesinden etkilenerek öğrendiği ud sanatını ilerletmek için İstanbul Belediye Konservatuarı’na yazılır. 1953’te Yıldız Hanım’la evlenir. Ablasının sözlerini yazdığı, “Göz yaşlarımı derdime derman ettiğim akşam” bestesi 1949 yılında Muzaffer İlkan tarafından ilk olarak Ankara Radyosu’nda okunur. Aradan yıllar geçer ve “İnleyen Nağmeler” ile “Gizli Aşk”ı besteler. Yıl 1966’dır. “Gizli aşk bu, söyleyemem derdimi hiç kimseye/Zevke veda, neşeye de, veda artık her şeye...” sözleri ilk önce o ahşap evin odalarında ses bulur. İnleyen Nağmeler ve Gizli Aşk yaptığı çıkışla Zeynettin Maraş’a hatırı sayılır bir ün kazandırır.
26 yıl çalıştığı Denizcilik Bankasındaki Şeflik görevinden musıkiye daha fazla zaman ayırabilmek arzusuyla kendi isteğiyle emekliye ayrıldı. Ve Zeynettin Maraş şöyle diyor: "İnsan bildiklerini kendisine saklamamalı. Bunlar hangi sahada olursa olsun özellikler gençlere aktarılmalı.

İNLEYEN NAĞMELER RUHUMU SARDI TÜRK SANAT MÜZİĞİ KOROSU klasik türkçe sanatı müziikorosu nağme ruhu sar deniz ki aşk dolu dalgalar vardı şark sazı best etnik folk klasik Devlet Türk Musikisi Ortak Mezuniyet Toreni
İNLEYEN NAĞMELER RUHUMU SARDI Türk Sanat Müziği Piyano ve Rebap Piano Rebab Korosu Ezgi Klasik Türkçe Sanatı Müzik Korosu Nağme Ruhu Sar Deniz Ki Aşk Dolu Dalgalar Vardı Şark Sazı Best Etnik Folk Klasik Devlet Türk Musikisi Ortak Mezuniyet Toreni İnle Nağmeleri Ruh Sar Bir Rüya Orda Hep Şarkılar Vardı Uçan Kuşlar Martılar Yeşil Tatlı Bir Bahar Gülen Şen Sevdalılar Vardı Arzular Orada Zevk Orda Deniz Aşk Dolu Dalgalar Var Kuş Martıl Sevdalı Var

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS