Müzik Video PİYANO Piyanist Musiki Music
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Hazreti Rabia Dini Sinema Müziği İlk Kadın Evliya Yerli Yeşilçam Film Sufi Müzik Piyano Piano Sözsüz

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

Hz RABİA Film Müziği - JENERİK FİLM MÜZİKLERİ Ünlü Muhteşem Dini Müzikler
Hz RABİA Dini Yeşilçam Sinema Filmi Giriş Film Müziklerini Piyano ve Kemence ile Nasıl Bulacaksınız?
Genç Piyanist Güneş Yakartepe " Hz RABİA" Yerli Sinema Dizi Filmi Tema Müziğini Kuyruklu Piyano İle Çaldı.
En Güzel ve beğenilen İslam Dini Film Tema Müziği.
Genç Piyanist Destek ve Güzel Yorumlar Bekler.
Hz RABİA Sinema Müziğini Büyük Çok Yönlü Sanatçı Dursun Ali Erzincanlı Besteledi.
Film Müziği Çok Güzel. Müziğin Duygu ve Yumuşak Ezgisi İnsanın İçine Huzur veriyor. Böyle Müthiş, Kaliteli Türk Film Müzikleri Çok Ender Oluyor. Senaryo, Kurgu, Oyunculuk, Çekim her şeyi ile çok özel ve güzel. Film Müziği İle ezgisi İle On Numara. Emeği Geçen Herkese Teşekkürlerimizi Sunarız.
Hz RABİA Sinema Konu ve Fon Müzikleri Bilgi
Hz RABİA Filmi Yeşilçamda 4 Defa çekildi. Hepside birbirinden Güzel. Ama içlerinde özel film müziği çalışılmış olanı sadece sonuncusu. Beste için Dursun Ali Erzincanlı'ya ve Filmin yapımcısına sonsuz teşekkürler. Hiç Bir masraf ve Emekten kaçınmamış. Özel Film müziği ile daha da eşsiz olmuş.
64 Hz RABİA Film Müziği İlk Kadın Evliya Yerli Yeşilçam Sinema izle Türk Film izle Hazret-i hayatı Hz Orjinal İsim Yapım yılı IMDB Puanı islam sonu Piyano Piano Dini İslami Film Sinema Müzikleri Musiki Şarkı İlahi Fon Enstrümantal
İlk Kadın evliya Hz. Rabia-tül Adeviyye hayatı
Tabiin devrinde yetişen büyük hanım evliyalardandır. Dünyaya düşkün olmaması ve
ibadetleriyle meşhur bir hanımdır .Basra da doğdu. Ailenin dördüncü çocuğu olduğundan ismini bu manaya gelen RABİA koydular.
Babası çok fakir olduğundan o doğduğu gece evinde ihtiyaç olan şeylerden hiçbiri yoktu.Annesi çok ağlayıp mahsun olmuştu.O gece babası rüyasında Peygamberimizi (sav) gördü ve kızının büyük bir kimse olacağı müjdelenip, basra beyine bir kağıda; ‘Her gece Rasulullah’a yüz salavat getirdin,dün gece unuttun,bunun için bu kağıdı getirene 400 dinar ver’diye yazıp götürmesini söyledi.Bunun üzerine babası böylece yazıp götürdü.Basra beyi memnuniyetle on bin kızıl altın verip,onlara hep yardımcı olacağını söyledi.Bundan sonra rahatlayıp kızlarını büyüttüler.
Rabia-i Adeviyye biraz büyüyünce anna babası öldüler,kızkardeşleri dağıldı.Basrada kıtlık başgösterdi.O da bir ihtiyara hizmete yani köleliğe başladı öyle ki bir gece ;’Ya Rabbi, biliyorsunki benim arzum senin emirlerine uymaktır.Eğer iş benim elimde olsa sana ibadetten bir an geri kalmazdım fakat ihtiyara hizmet ettiğim için sana gereği gibi ibadet edemiyorum’derken efendisi bunları duydu ve onun nasıl bir kişi olduğunu anlayarak azad etti ve kabul ederse ona hizmet edebileceğini söyledi.Ancak Rabia-i Adeviyye kabul etmeyerek onun yanından ayrıldı.
Günlerini sürekli ibadetle geçirirdi,geceleride ibadet ederdi.Kefenini daima yanında taşır,namazını üzerinde kılardı.Kefenini yanına almadan gezdiğini,konuştuğunu kimse görmedi.Çok oruç tutardı.Bir defasında bir hafta yiyecek bulamadı,sekizinci gece açlığı iyice şiddetlendi,nefsine eziyet ettiğini düşünürken kapı çaldı.Bir tabak yemek getirdi,mum almaya gitmiştiki döndüğünde kedinin yemeğini döktüğünü gördü.Su bardağını almaya gitti mum söndü içmek isterken bardak düştü,kırıldı.O da ‘Ya Rabbi,bu zavallı kulunu imtihan ediyorsun,fakat acizliğimden sabredemiyorum!’diyerek ah çekti.Bu ahtan neredeyse ev yanacaktı.Bir ses duyuldu.’Ey Rabia,istersen dünya nimetlerini üstüne saçayım fakat gamımı alayım.Çünkü benim gamım ile dünya birarada bulunmaz!Bu sözü işitince şöyle dua etti; ‘Ya Rabbi, beni seninle meşgul eyle ve senden alıkoyacak işlere beni bulaştırma!’
Bir gece yarısı yine kalkmış Rabbiyle başbaşayken arkadan biri yaklaşmış onun minacatını dinliyor.’ O öyle çok öyle delicesine seviyorduki Rabbininde onu nekadar sevdiğini bildiğinden kendi sevgisini değil Rabbinin ona olan sevgisini şefaatçi yapıyordu.
Rabia-tül Adeviyye son derece tevekkül ve sabır ve hertürlü güzel ahlaka sahip,dünyaya değer vermeyen yani düşkün olmayan,Rabbinin rızasından başka birşey düşünmeyen,gece ve gündüzünü ona ibadet ve tefekkürle geçiren,hayatı boyunca çok işkence ve eziyet görmesine rağmen imanından dönmeyip sabreden, kısacası gözlerine Rabbinin hayalinden başka hayal girmeyen çok yüce bir kadın evliyadır.752′de (doğumu bilinmemektedir)
Hazreti Rabia Dini Sinema Müziği İlk Kadın Evliya Yerli Yeşilçam Film Sufi Müzik Piyano Piano Sözsüz Melodik Melodi Hareketi Mısır İşareti Ezgi İlahi Şarkı Musiki En İyi 10 Enstrümantal İzle Türk Film İzle Hazret-i Hayatı Hz Orjinal İsim Yapım Yılı Imdb Puanı İslam Sonu Dini İslami Müzikleri Musiki Şarkı İlahi Fon On Yüz 100 Dini Film Müziği Yerli Türk Sineması Helal Din Dinsel Türkçe Dizileri Ünlü Meşhur Sinemaları Kısa Tüm Zamanların En İyileri Filmleri Unutulmaz 10 Müziği Dizi Dizisi Enstrumental Sözsüz Melodik Melodi Ezgi İlahi Şarkı Musiki Sinema Enstrümantal Sözsüz Melodik Melodi Ezgi İlahi Şarkı Musiki Filmi Müzikleri İslami Şarkı İlahi Tema Zaman Tarihi Hazretleri Peygamber Hz Ramazan Kutsal Tema Enstrümantal Yapım

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS