Müzik Video PİYANO Piyanist Musiki Music
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Enstrümantal SENİNLE BİR DAKİKA Piyanist Karaokeler Ezgisi Melodik Melodisel Piano Karaoke Ezgi Slov

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

Şarkılarımızı Hiç Piyano Sesleri ile Hiç Dinlediniz mi? Polifonik Çok sesli Hazırladığım Armonileri Acaba Sevecek misiniz?
Eserleri Dinleyince Çok güzel ve Farklı bulacaksınız. Ümit ederim Seversiniz. Yorumlarınızı bekliyorum
Enstrümantal Türk Klasik Müziği Saz Eserleri Solo Piyano Serisi 7
Piyanist Güneş Yakartepe, Polifonik Şekilde Akustik Piyano ile Melodik form ile çaldı.
Seninle bir dakika
Umutlandırıyor beni
Bir dakika siliyor canım
Yıllarin özlemini 2x

Hasret tükenmez gibi
Kavuşmak bir dakika
Sevmek bir ömür sürer
Sevişmek bir dakika 2x

Seninle buluşmamız
Bir dakikada geçti
Gözlerin gözlerimi canim
Bir dakikada içti(2x)

hasret tükenmez gibi
kavuşmak bir dakika
sevmek bir ömür sürer
sevişmek bir dakika(3x)

Seninle Bir Dakika Sözleri, Akor Merkezi Kaynak
İlk Deneme

Seninle Bir Dakika'nın seçilme biçimi epey karışık olmuştu. Üstelik finaldeki şarkılar arasında, "şu gitse daha mı iyi olurdu" diye düşündüren başka besteler de vardı. Yine de, Semiha Yankı ve Seninle Bir Dakika benimsendi, sahiplenildi ve büyük bir heyecanla Stokholm'de yapılacak olan final beklenmeye başlandı.

22 Mart 1975 Cumartesi gecesi televizyonların başına kilitlenildi. Sıra Türkiye'ye geldiğinde, önce orkesta şefi Timur Selçuk yerini aldı. Semiha Yankı sahneye çıkıp şarkısını seslendirirken, yarışmanın sonlarına yaklaşılmıştı. Şarkıların ardından ülkeler telefonla bağlanıp verdikleri puanları açıklamaya başladığında ise heyecan doruktaydı.
1975 Eurovizyon birincisi

Aslında yarım saatten kısa süren puanlama uzadıkça uzuyor, fakat beklenen puanlar bir türlü gelmiyordu. Oylamanın sonlarına doğru Monako'dan üç puan geldi. Ancak tam bu sırada puan panosu bozuldu, 3 puan güçlükle panoya yazılabildi. Oylamanın sonunda Türkiye, 19 ülkenin katıldığı finalde en az puanı alarak son sırada kalmıştı.

Sonuç Türk halkında büyük bir hayal kırıklığı yaratmıştı. 13. sırada yarışmanın uğursuzluğundan, Semiha Yankı'nın saç modeline, elbisesinin rengine, biçimine kadar pek çok yorum yapıldı. Yönetmen şarkıcımızı uzaktan, arkadan gösterdi diye eleştirildi; ve en çok da politik nedenlerden söz edildi. Bu sonuç Türkiye'de aylarca konuşuldu. Türkiye'nin yarışma konusunda çok deneyimsiz olması ve final öncesi yeterince tanıtım yapılmaması sonucu etkilemişti.

Eurovizyondaki başarısızlığa rağmen 1975 finalinde birinci olan Hollandalı grup Teach-In'in şarkısı Ding-A-Dong, tüm dünyada olduğu gibi, Türkiye'de de tanındı ve sevildi.
Bugün ve Seninle Bir Dakika

Stokholm'de alınan tatsız sonuç, Seninle Bir Dakika'nın sevilmesine ve beğenilmesine engel olmadı. Seninle Bir Dakika aradan geçen 30 yılın ardından hala dinlenen ve sevilen bir şarkı konumunda olmayı sürdürdü.

2003 yılında Eurovizyon Komitesi tarafından yapılan bir değerlendirmede 1975 yılı sonuncusu şarkının Eurovizyon'un gelmiş geçmiş en iyi 20 parçası arasında gösterilmesi ise soru işaretleri uyandırdı.
Akustik Piyano piyanist Klasik arabesk fanztezi pop halk rock rok rap Klasik Gitar Keman Viyola Çello Yan Fülüt flüt Soprano Pikola Alto Blok Trompet
Seninle Bir Dakika Semiha Yankı Enstrümantal Piyanist Orijinal Plak Kayıt Video Mp3 Ses Şarkı Sözü Akor Özgün Otantik Türkü Enstrümantal Karaokeler Ezgisi Slov Sözsüz Müzik
SENİNLE BİR DAKİKA Piyanist Karaokeler Ezgisi SARDI Melodik Melodisel Piyanist Karaoke Ezgi Slov Slow Sözsüz Melodi Ezgisel Enstrümantal Rahatlatıcı En Güzel Yavaş Huzurlu Rahat Yemek Fan Müziği HAFİF MÜZİK Piyano Eser Çalgısal Şark Sözsüz Müzik Orijinal Plak Aranjman Aranje Armoni Armonik Poli Foni Polifoni Polifonik Piyanistik Piyanist Semiha Yankı Kayıt Enstrümantal Video Mp3 Ses Şarkı Sözü Akor Özgün Otantik Türkü Instrumantal Enstrümantal Notası Site Notası Sitesi Notaları Notası Yeni klasör Klipleri Şarkı Dinle Mp3 Halk Müziği Sözsüz Müzik Elemelere katılan şarkılar Şarkı Sanatçı Orkestra şefi Söz Müzik Anılar Uğur Akdora Uğur Akdora Çiğdem Talu Canı Sıkılan Adam Esin Afşar Esin Afşar Böyle Mi Başlar? Yeşim Cahit Oben Mehmet Teoman Dilenci Atilla Atasoy Atilla AtasoyBir Gün Karşılaşırsak Gökhan Abur Selmi Andak Çiğdem Talu Delisin Cici Kızlar Atilla Özdemiroğlu Atilla Özdemiroğlu Özlenen Sevgi Cahit Oben Cahit Oben Mehmet Teoman Günahsızlar İskender Doğan İskender Doğan Minik Kuş Füsun Önal Atilla Özdemiroğlu Çiğdem Talu Çiçekler Zerrin Yaşar Atilla Özdemiroğlu Selim Atakan Zerrin Yaşar Caniko Nejat ve Reha Timur Selçuk Nejat Yavaşoğulları Mümkün Değil Serter Bağcan Timur Selçuk Serter Bağcan Hayalimdeki Adam Yeliz Timur Selçuk Selmi Andak Çiğdem Talu Yarınlar Ali Rıza Binboğa Ali Rıza Binboğa Seninle Bir Dakika Semiha Yankı Timur Selçuk Kemal Ebcioğlu H. Münir Ebcioğlu Umut Şenay Selçuk Başar Boşver Nilüfer Nino Varon Oktay Yurdatapan Seninle Bir Dakika Gece Yolcuları Eurovision Şarkı Seçme Final Avrupa Erovizyon Yarışması Türkiye temsil Eden Şarkısı 3 Puan Sonuncu Semiha Yankı Orijinal Plak Piyanist Nostalji Erovizyon İlk Parça Kayıt Video Mp3 Ses Şarkı Sözü Akor Özgün Otantik Türkü Enstrüman Karoke Ezgisel Slov Erovizyon Müzik Seni iki saniye saat Dakika

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS