Müzik Video PİYANO Piyanist Musiki Music
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Enstrümantal Piyano Halk Müzikleri BİTLİS'TE BEŞ MİNARE Yöre Karaoke Ezgi Slow Fon Müziği Melodik Hd

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

Piyano ile Senfonik Şekilde Türk Halk Müziği Türkülerimizi GÜNEŞ YAKARTEPE Piyano ile Seslendirdi. Vokalist ECE YILDIRIM Sesi ile Eşlik yaptı.
Eserleri Dinleyince Piyano ile ezgilerimizi Çok güzel ve değişik bulacaksınız. Ümit ederim Seversiniz. Olumlu veya Olumsuz Yorumlarınızı bekliyorum
itlis'te Beş Minare
Bitlis'te Beş Minare HİKAYESİ ÖYKÜSÜ
Rus işgali sırasında Bitlis, bir harabe şehir görüntüsü alır. Düşmanın çekilmesinden sonra savaş esnasında Bitlis'ten kaçan bir baba ve oğul, Bitlis'e dönmek üzere yola çıkarak şehre hakim konumdaki Dideban Dağı eteğine varırlar. Baba, şehirde canlı kalıp kalmadığını öğrenmek için oğlunu şehre gönderir. Bir süre sonra oğul geri döner ve uzaktan babasına şöyle seslenir:

"Şehirde yaşama dair hiçbir iz yok; sadece beş tane minare ayakta kalmış."
Bunu duyan baba yıkılır, diz çöker ve şöyle bir ağıt yakarak oğlunu yanına çağırır.
Bitlis'te beş minare, beri gel oğlan beri gel.
Yüreğim dolu yare, beri gel oğlan beri gel.
Bu ağıt zamanla türkü ve manilere konu olarak günümüze kadar gelir.

Bitlis'te beş minare
Beri gel oğlan beri gel
Yüreğim dolu yare
Beri gel oğlan beri gel

isterem yanen gelem
Beri gel oğlan beri gel
Cebimde yok on pare
Beri gel oğlan beri gel

Tüfengim dolu saçma
Beri gel oğlan beri gel
Vururum benden kaçma
Beri gel oğlan beri gel

Doksan dokuz yarem var
Beri gel oğlan beri gel
Bir yare de sen açma
Beri gel oğlan beri gel
Bitlis'te beş minare (beri gel oğlan beri gel
Yüreğim dolu yare (beri gel canan beri gel
İsterem yanan gelem (beri gel oğlan beri gel
Cebimde yok beş pare (beri gel canan beri gel

Tüfegim dolu saçma
Piyanist GÜNEŞ YAKARTEPE "Bitliste Beş Minare " Eserinin Senfoni Şekilde (Çok sesli) Eşlik Notalarını ve armonilerini yazdı, Piyano ile çaldı ve Söyledi, Vokalist Vokalist ECE YILDIRIM Ona Sesiyle Vokal Yaptı.
İl Adilcevaz, Ahlat, Güroymak, Hizan, Mutki ve Tatvan olmak üzere 6 ilçesi vardır.

Bitlis merkez ilçe ve bağlı ilçelerinde birer belediye teşkilatı, il merkezine bağlı Yolalan, Adilcevaz ilçesine bağlı Aydınlar, Ahlat ilçesine bağlı Ovakışla, Güroymak ilçesine bağlı Gölbaşı ve Günkırı, Hizan ilçesine bağlı Kolludere ile Mutki ilçesine bağlı Kavakbaşı ve Koyunlu beldelerinde birer belediye teşkilatı olmak üzere toplam 15 yerleşim merkezinde belediye teşkilatı bulunmaktadır.

Yüzölçümü: Bitlis İlinin genel olarak yüzölçümü 6.706 km2 dir. Bu rakama Bitlis İli sınırları içerisinde kalan Van Gölünün 1.876 km2' lik kısmı da dahil edildiği takdirde toplam olarak İlin yüzölçümü 8.582 km2 olmaktadır.

Nüfus: 2000 yılı genel nüfus sayımına göre 388.678 nüfusa sahip olan Bitlis İlimiz; 6 İlçe ( Adilcevaz, Ahlat, Güroymak, Hizan, Mutki, Tatvan ), 8 Belde, 334 Köy ve 299 Mezra' dan oluşur.

BİTLİS İSMİNİN KAYNAĞI

Gerek Makdis'i gerekse Şerefname'nin yazarı tarihçi Sultan Şerefeddin biri Romanlılar ülkesine diğeri de Farslar'a ait yazdıkları kitaplarda, Büyük İskender için iki boynuzlu İskender diye söz ederler. Çünkü İskender'in alnında boynuz şeklinde iki et parçası vardı. Başka bir açıklamada da, her 32 yıla karn deniyor. Yıldızlarda her 32 yılda bir döndükleri için ve de Alexander (İskender) 32 yıldan fazla yaşadığı için kendisine iki karnlı adam da denmektedir. İki Karnlı Bey ( Alexander ) bu bölgeleri zapt edip Dicle kıyısına eriştiğinde, bu ırmağın berrak suyundan içer, suyun sağlığa yararlı olduğuna kanaat getirir. Oradan Diyarbakır'a gelir. Sonrada Batman kıyısından giderek Kefender Kalesi'ne varır. Fakat Bitlis'ten çıkan sudan içer içmez gözleri ışıkla dolar. Kefender'den Bitlis'e vardığında nehrin iki yatağa ayrıldığını görür. Bunun üzerine önce Avih vadisinden akan sudan içer suyun pek yararlı olmadığını anlar. Fakat Bitlis Kalesi'nin doğusundaki kaynaklardan içince, hemen orada sakin bir uykuya dalar.
u emri alantüm ünlü yapı ustalarını, fen bilimcileri, fizikçileri, mühendisleri kalenin Enstrümantal Piyano Halk Müzikleri BİTLİS'TE BEŞ MİNARE Yöre Karaoke Ezgi Slow Fon Müziği Melodik sözleri Akustik Koma Var Oyun Düğün Türkü Notası Enstrüman Melodisel Yemek Sözsüz Ezgisel HAFİF MELODİ MÜZİK HAFİF Piyano Eser moledi moledik Türkü Beni Akor Anonim Saz bağlama Türk Sitesi Ünlü Klip Remiks Eser Halk i Resitali TürküEvi Evi Bar Nağme Mani Hikaye yöre oyun havası nasıl oynanır nerde Web Görseller Videolar Uygulamalar Daha fazla Arama araçları Google arama ara ufak mini müzisyen Çocuk Piyanist Genç Bidlis'e şunları söyler. Enstrümantal Piyano Halk Müzikleri BİTLİS'TE BEŞ MİNARE Yöre Karaoke Ezgi Slow Fon Müziği Melodik sözleri

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS