Müzik Video PİYANO Piyanist Musiki Music
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

En Beğenilen İlahiler ES SELAM EY AHMED-I MUHTAR Tasavvuf Musikisi Yeni Çıkan Klasikler İlahisi Soli

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

Tasavvuf Müziklerini Piyano Tuş Sesleri ve Vokal ile Hiç Dinlediniz mi?. İlahilerimiz Çok Sesli (Polifoni) Form ile Acaba Sevecek misiniz?
Piyanist Güneş Yakartepe, " EsSelam Ey Ahmed-ı Muhtar Olan Son Nebi Şiir: Ahmet Efe " ilahisini Piyano Notalarını yazdı, Piyano çaldı ve Söyledi. Vokal Mahir Şan ile ona eşlik etti. Türk Tasavvuf Müsikileri Solo Piyano ve Vokal Serisi: 4
Çok sevilen Tasavuf Musikilerimizi Piyano ve Solist ile Dinleyince Umarım Güzel Bulursunuz, Umarım Hoşunuza Gider.
Sevgi ve Saygılar. Yorumlarınızı ve Eleştirilerinizi bekliyorum.
Söz: Ahmet Efe
Müzik: Hakan Alvan

Esselâm ey Ahmed-i Muhtâr olan son Nebî
Esselâm ey dertlere dermân olan son Nebî

Esselâm ey gül yüzü Yûsuf?u hayran eden
Esselâm ey her ismi ezkâr olan son Nebî

Esselâm ey Rahmet-i Rahmân olan son Nebî
Esselâm ey menbağ-ı esrâr olan son Nebî

Esselâm ey kulları bin şâha bedel
Esselâm ey her sözü fermân olan son Nebî
Esselâm ey Ahmed-i Muhtâr olan son Nebî
Esselâm ey dertlere dermân olan son Nebî
Esselâm ey gül yüzü Yûsuf’u hayrân eden
Esselâm ey her ismi ezkâr olan son Nebî

Esselâm ey Rahmet-i Rahmân olan son Nebî
Esselâm ey menbağ-ı esrâr olan son Nebî
Esselâm ey kulları bin şâha bedel Resûl
Esselâm ey her sözü fermân olan son Nebî
Solist: MAHIR ŞAN Vokal Mahir Şan San İlahisi Videosu İlahiler Akor
Tarih boyunca insanların yüz yüze kaldığı, çeşitli sebeplere bağlı olarak ortaya çıkan toplumsal çatışmaların arka planına baktığımızda, kavram kargaşasına sebep olacak bir şekilde bazı kavramlara özünden uzak anlamlar yüklenildiğine şahit oluruz. Bu konuda bilerek veya bilmeyerek üzerinde en çok spekülasyon yapılan kavramlardan birisi de İslam kavramıdır.FITRAT DİNİ

Rum 30: “O halde sen yüzünü, dosdoğru olarak dine, Allah’ın insanları üzerinde yarattığı fıtrata çevir. Allah’ın yaratışında değiştirme olamaz. Doğru ve eskimez din işte budur. Fakat insanların çoğu bilmiyor.”

EVRENSEL İLKELER

A’raf 157: “Onlar ki, yanlarındaki Tevrat ve İncil’de yazılmış bulacakları ümmi peygambere uyarlar; o onlara iyiliği emreder, kötü ve çirkinden onları alıkoyar. Güzel şeyleri onlara helal kılar, pis şeyleri onlara yasaklar. Sırtlarından ağırlıklarını indirir, üzerlerindeki zincirleri, bağları söküp atar. Ona inanan, onu destekleyen, ona yardım eden, onunla indirilen ışığa uyan kişiler, kurtuluşa erenlerin ta kendileridir.EVRENSEL DİN
A’raf 158: “De ki: “Ey insanlar! Ben sizin tümünüze Allah’ın resulüyüm. Göklerin ve yerin mülkü o Allah’ındır. İlah yoktur O’ndan başka. O diriltir, O öldürür. O halde Allah’a ve resulüne iman edin; Allah’a ve onun sözlerine inanan o ümmi peygambere iman edip uyun ki, doğruya ve güzele ulaşabilesiniz.”
TEVHİD ESASI
Tevbe 31 (Yahudi ve hristiyanlar)Âlimlerini ve din büyüklerini, Allah ile aralarına rab olarak koydular. Meryem oğlu Mesih’i de öyle. Oysa onlara verilen emir, sadece tek bir ilaha kul olmaları idi. Ondan başka tanrı yoktur. Allah, onların şirkinden uzaktır.

Zümer 3 İyi bil ki, saf din Allah’ın dinidir. Allah ile kendi aralarına koydukları velilere tutulanlar derler ki: “Biz onlara, başka değil sadece bizi Allah’a daha çok yaklaş­tırsınlar diye kul oluruz.
Ahkaf 6 İnsanlar, ahirette bir araya getirildiği gün, bunlar onlara düşman olacak ve onların kulluğunu kabul etmeyeceklerdir.”

Allah’a isyan konusunda hiçbir beşere itaat yoktur. (Buhari,Ahad 1 ; Müslim, İmare 39)

ADALET ESASI
Ey iman edenler adaleti ayakta tutarak Allah için şahitlik* edenler olun. Kendinizin, ana ve babanızın aleyhinde bile olsa (şahitlik ettiğiniz kimseler) zengin veya fakir de olsalar adalet ayrılmayın Çünkü Allah ikisine de daha yakındır. Adaleti yerine getirebilmek için hevâ ve hevesinize uymayın Ey iman edenler, Allah için şahitlik eden kimseler olunuz. Bir topluluğa karşı duyduğunuz kin sizi adaletten saptırmasın. Adil davranın, takvaya* yakışan budur. Allah’tan korkun, Allah yaptıklarınızdan haberdardır “Ey insanlar! Sizden evvel yaşamış toplumların neden dolayı yollarını şaşırıp saptıklarını biliyor musunuz? Asilzadeleri bir hırsızlık yaptığı zaman onu affeder, zayıf ve kimsesizleri bir şey çalarsa onları cezalandırırlardı. Allah’a yemin ederim ki, böylesine kötü bir hırsızlığı Mahzum kabilesine mensup Fatıma değil, kendi kızım Fatıma yapmış olsa bile kesinlikle cezasını verirdim. En Beğenilen İlahiler ES SELAM EY AHMEDI MUHTAR Tasavvuf musikisi Yeni Çıkan Klasikler İlahisi Solist:;Mahir Şan Hicaz Usul Sofyan Güfte Ahmet Efe Beste Muhammed Mustafa Esselam ey Rahmeti Rahman rahman olan son Nebi Es selam ey dertlere derman olan enson Esselamın kulları bin şaha bedel Resul her sözü ferman Piyano Eşlik Müzik Aleti Aletleri Enstümanları Etkinlikler Kültür ilahi ney klasik devlet orkestra Neyzen nota arşivi TRT Koro Solo TEMA Orjinal ezan kurban kes cami hutbe dua ahi olmaz dinle En beğen Top10 Sevdiğiniz Sanatçılar Top10 Sizin Seslen Vikipe wikipedia org wiki Tanrı veya çeşitli kutsal kişi ya da varlıkları övmek amacıyla besteleme sözlü dinî şarkılar kelimesi Arapça kökenli kelime Ey Tanrım Harika Bir ” (Müslim,

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS