Müzik Video PİYANO Piyanist Musiki Music
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Ankara Rüzgarı Genç Piyanist Vokal Sesleri Sözleri Piyano Nesrin Sipahi Radyo Tv Vokal KLASİKLER Övg

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

Eserlerimizi Hiç Piyano Sesleri ile Hiç Dinlediniz mi? Polifonik Çok sesli Hazırladığım Armonileri Acaba Sevecek misiniz?
Eserleri Dinleyince Çok güzel ve Farklı bulacaksınız. Ümit ederim Seversiniz. Yorumlarınızı bekliyorum
Türk Sanat Müziği Saz Eserleri Solo Piyano Serisi 7
Piyanist Güneş Yakartepe, Polifonik Şekilde Akustik Piyano ile Melodik form ile çaldı ve Oya yıldırım vokal ile eşlik etti.
Pembe küçük dudağın söyledi şarkımızı
Pembe küçük dudağın söyledi şarkımızı
İndi bahar Ankaranın sisli yamaçlarına
İçli sesin ah ne kadar açtı gönülde sızı
Her gören ağladı, kalbini bağladı, dalgalı saçlarına
Boş yere ağlama, kalbini bağlama, Ankara kızlarına
Her gören ağladı, kalbini bağladı, dalgalı saçlarına

Boş yere ağlama, kalbini bağlama, Ankara kızlarına
Önce biraz gülecek kalbe ümit katacak
Önce biraz gülecek kalbe ümit katacak
Söz verecek, gelmeyecek, hep seni aldatacak
Sev diyecek, sevmeyecek belki de ağlatacak
Her gören ağladı, kalbini bağladı, dalgalı saçlarına
Boş yere ağlama, kalbini bağlama, Ankara kızlarına
Her gören ağladı, kalbini bağladı, dalgalı saçlarına
Boş yere ağlama, kalbini bağlama, Ankara kızlarına
Beste: Gün doğdu Duran
Güfte: Gündoğdu Duran
Makam: Muhayyerkürdi
Usûl: Nim Sofyan
Seslendiren: Nesrin Sipahi
1934 yılı Aralık ayında İstanbul, Yeşilköy'de doğdu. Yeşilköy İlkokulu ve Bakırköy Ortaokulu'nu bitirdikten sonra Sanat Okulu'nun Moda ve Biçki-Dikiş Kursu'na gitti. İngilizce öğrenmek için Amerikan okuluna devam etti. Önce Batı Müziği ve Şan dersleri alan Nesrin Sipahi'nin Türk Sanat Müziğine olan yeteneği, İstanbul Belediyesi Konservatuarı'nda Ahmet Nuri Canaydın tarafından keşfedildi.
Kariyeri Akustik Piyano piyanist Klasik arabesk fanztezi pop halk rock Ankara Rüzgarı Vokal Sesleri Sözlari Piyano Nesrin Sipahi Enstrumanı Musiki çal Çalma Turkce Sanat Müziği Seslendiren Melodisi Notaları Söyle Piyanist Nostalji Makamı
Ankara Rüzgarı Genç Piyanist Vokal Sesleri Sözleri Piyano Nesrin Sipahi Radyo Tv Vokal KLASİKLER Övgü Ana Sayfa Enstrumanı Musiki Çal Çalma Turkce Sanat Müziği Seslendiren Melodisi Notaları Söyle Nostalji Makamı Şan Vokalist Nostaljik Film Yerli Sinema Klas Nostalji NOTA ARŞİVİ MAKAM LİSTESİ Son Güncelleme Tarih MUSIC ARCHIVES MODE LIST Makamı Piyano Piyanist Sound Vokal Melodisi Notalar Manken Avatarlar E Kartlar Gazeteler Radyolar Faydalı Bitkiler Reklam Canlı İzleyip Sosyal Medya Paylaşım Küre TV Kure Haber TV Canlı Yayın Yayınları Program Tekrar İstanbul Türkiye Meslek Müzisyen Oyuncu Söz Yazarı Eşi Özgür İstanbul Türk Besteci Müzisyen Oyuncu Konu Başlıkları Gençliği Müzisyenlik Hayatı Vefatı Diskografi 45'lik Long Play 5 Saman yolu Karikatür
Nesrin Sipahi kimdir, Nesrin Sipahi, 29 Kasım 1934 tarihinde İstanbul, Yeşilköy’de doğmuştur. İstanbul doğumlu Kırım Tatarı kökenli Adile-Yunus Akçan’ın kızıdır. Yeşilköy İlkokulu ve Bakırköy Ortaokulu’nu bitirdikten sonra Sanat Okulu’nun Moda ve Biçki-Dikiş Kursu’na gitti. İngilizce öğrenmek için Amerikan okuluna devam etti
Batı müziğiyle meşgulken Ahmet Nuri Canaydın’ın teşvikleriyle Tür1’de İstanbul Radyosu’na stajyer, 1953’te de zamanın Türk Musikisi Konservatuvarı olan Ankara Radyosu’na kadrolu sanatçı olarak girdi.

Nesrin Sipahi, 1953 yılında Ankara Radyosu’nda stajyer sanatçı olarak çalışırken kumaş-kundura mağazası sahibi Aldemir Sipahi bey ile mağazasından iskarpin alırken tanıştılar. 23 Ocak 1957 tarihinde evlendiler.

1959’da Ankara-Büyük Sinema’da üç kısımdan oluşan bir konser verir. Birkaç Anadolu turnesinden sonra Ankara Göl Gazinosu’nda çalışmaya başlar.

1957 yılında, İlk plâğı (78 devirli taş plâk) “Bir rüzgârdır gelip geçer sanmıştım” Odeon plakçılıktan çıktı.

1960 yılında Ankara Radyosu’ndan ayrılarak Vecihe Daryal, Burhanettin Ökte, İzzettin Ökte, Tarık Kip, Sadi Işılay, Akın Özkan, Ferit Sıdal, Orhan Özgediz, Cahit Ünyaylar, Yücel Aşan, Şekip Ayhan Özışık, Seyfettin Sığmaz gibi seçkin bir saz ekibiyle Türkiye’nin her şehrinde büyük bir sevgi seliyle karşılanan ve takdirler toplayan konserler verdi.

Amerika’da 5 konser verdi, Fransa’da albüm çıkardı, 1971 yılında Sovyetler Birliği’ne bağlı ülkelerde 37 gün turneye çıktı, orada Rusça, Ermenice, Azerice şarkılar da okudu. Almanya, Fransa, Fas, Tunus, Suriye, Ürdün, Mısır, Kanada, Avustralya, İspanya, Kıbrıs’da konserler verdi.

1974 yılında sözleri Fecri Ebcioğlu‘ya ait “Yaşa Fenerbahçe” marşını o dönemin Fenerbahçe futbolcularıyla birlikte plağa okudu. (Aslında İstanbul Devlet Operası’nın korosunun sesidir.)

1998 yılında Kültür Bakanlığı’nca Devlet Sanatçısı unvanı verilmiştir. Sayısız altın ve plâtin plâk ödüllerine sahip Nesrin Sipahi’nin Türk musikisi ve Batı müziği şarkılarıyla yapılmış 400’ü aşkın plâğı vardır.

Nesrin Sipahi sadece bir filmde oynamıştır, 1965 senesinde çekilen, Tamer Yiğit ile baş rolde oynadığı “Kalbimdeki Serseri” filmidir. Yakın dostu olan film yapımcılarını kıramayarak bazı filmlere özel olarak şarkılar yapıp Türkan Şoray ve Hülya Koçyiğit gibi oyunculara ses verdi.

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS