Müzik Video PİYANO Piyanist Musiki Music
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Allahu Allah PİYANO SOLO Ömrün Bitirmiş Virane Miyim Can Allah Canan Tasavuf Musikisi İslami Helal G

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

Tasavvuf Müziğini Kuyruklu Piyano Tuşları ve Ney Nefesi ile Dinlediniz mi?.
İlahilerimizi Çok Sesli (Poli foni) Form ile Acaba Sevecek misiniz?
Piyanist Güneş Yakartepe, " Allahu Allah - Ömrün Bitirmiş Virane miyim " İlahisini Piyano Notalarını yazdı, Armonik Şekil ile Solo Piyano çaldı ve Söyledi.
Türk Tasavvuf Müziği Solo Piyano Serisi: 5
Çok sevilen Musikilerimizi Piyano ile Dinleyince Umarım Güzel Bulursunuz, Umarım Hoşunuza Gider.
Sevgi ve Saygılar.
Yorumlarınızı ve Eleştirilerinizi bekliyorum.

Ömrüm bitirmis, Virane miyem, Aklin yitirmis, Divane miyem.
Allahu Allah Allahu Allah Allahu Allah Allahu Allah

Kanat vururum, Döner dururum, Yanar kururum, Pervane miyem.
Allahu Allah Allahu Allah Allahu Allah Allahu Allah

Yasli gözlerim, tutmaz dizlerim, yolun izlerim, Mestane miyem.
Allahu Allah Allahu Allah Allahu Allah Allahu Allah

ASKI can feda, Olsa ne fayda, Ask oku yayda, Kemane miyem.
Allahu Allah Allahu Allah Allahu Allah Allahu Allah

Allahu Allah PİYANO SOLO Ömrün Bitirmiş Virane Miyim Can Allah Canan Tasavuf Musikisi İslami Helal Günah Sevgi Saygı Yorumcu İlahici İlahisel Eleştiri Bekle Birlikte Sosyal Tesisleri Hoş Nağme Dinle Tuş Tuşları Sesleri Diyanet Çocuk Yayınları Beğen Grup Dergah Dinle Din Dini Büyük Hoca İlahi İslam Allah İslam Kur'an Okur Hem Dilleri Cennet Melekler Rahmet Nebi Nur Nucu Paralel Aydınlar Şeker Tatlı Sözleri Cenneti Huri Kızları Gezer Allah Ezan Ek Bir Namaz Vakit Sabah Namazı Öğle Arapça İfade İslamsal Kavram
"İman, Muhammed aleyhisselamın, peygamber olarak bildirdiği şeyleri, tahkik etmeden, akla, tecrübeye ve felsefeye danışmaksızın, tasdik ve itikat etmektir, inanmaktır. Akla uygun olduğu için tasdik ederse, aklı tasdik etmiş olur, resulü tasdik etmiş olmaz. Veya, resulü ve aklı birlikte tasdik etmiş olur ki, o zaman peygambere itimat tam olmaz. İtimat tam olmayınca, iman olmaz. İman, Amentü’deki 6 esasa kesin olarak inanmaktır. Çünkü iyiler övülürken, (Onlar gayba inanır) buyuruluyor." Bu tarif, Kur'ana zıttır, Bekara suresinin 62. âyetine aykırıdır. İman sadece Allah’a ve ahirete olması gerekir. Bu tarifin Muhammedi tavırla hiç bir alakası yoktur.
CEVAP
(Muhammedi) ifadesi uygun değildir. Bu, Peygamber efendimizin Allah’ın Resulü olduğuna inanmayan, Kur'anın Allah’ın kelamı değil, Muhammed aleyhisselamın sözü olduğunu savunan müsteşriklerin ve misyonerlerin ifadesidir. İman edilmesi gereken hususlar sadece Bekara 62 de mi bildiriliyor? Diğer âyetleri niye gizliyorsunuz? Güneş balçıkla sıvanmaz. İman sadece Allah’a ve ahirete değil, Amentü’deki altı esasa inanmaktır. Bekara suresinin 3. âyetinde, gayba inanmak, görmeden inanmak övülüyor. İmanın altı şartı da gayba inanmaktır. Çünkü hiç birini görmüş değiliz.

Peygamberlerden sonra bütün insanların en üstünü olan Hazret-i Ebu Bekir bu üstünlüğe kavuşup nasıl Sıddık lakabını aldı biliyor musunuz? (Allah ne diyorsa doğrudur, Allah’ın resulü ne diyorsa doğrudur) demesi yüzünden bu dereceye yükselmiştir. Kâfirler,Muhammed, Ebu Bekir’e galiba sihir

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS