Müzik Video PİYANO Piyanist Musiki Music
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

ADINI ANMAYACAĞIM Piyano şarkılar AŞKINLA YANA YANA Kül Olsa Ocağım Film Yerli Sinema Klas Nostalji

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

Eserlerimizi Hiç Piyano Sesleri ile Hiç Dinlediniz mi? Polifonik Çok sesli Hazırladığım Armonileri Acaba Sevecek misiniz?
Eserleri Dinleyince Çok güzel ve Farklı bulacaksınız. Ümit ederim Seversiniz. Yorumlarınızı bekliyorum
Türk Müziği Eserleri Solo Piyano Serisi 7
Piyanist Güneş Yakartepe, Polifonik Şekilde Akustik Piyano ile ile çaldı.
Aşkınla yana yana
Kül olsa da ocağım
Bu gönül sayfasını
Artık kapatacağım

Geçse de gençlik çağım
Boş kalsa da kucağım
Sözümü tutacağım
Adını anmayacağım

Kalbimden ben seni
Söküp atacağım
Bu gönül sayfasını
Artık kapatacağım

Geçse de gençlik çağım
Boş kalsa da kucağım
Sözümü tutacağım
Adını anmayacağım

Beste: İsmet Nedim Saatçi
Güfte: Mehmet Erbulan
Makâm: Muhâyyer kürdî
Usûl: Aksak
Seslendiren: Emel Sayın

Read more Akustik Piyano piyanist Klasik arabesk fanztezi pop halk rock rok rap Klasik GitaAşkınla Yana Yana Kül Olsa Da Ocağı Aşkınla Yana Yana Kül Olsa Da Ocağım Videosu Notalar Arşivleri Sitesi Yeni Klas Piyanist Nostalji Beste Güfte Kılip Şarkıları Ocak aşkın aşk alev İzlesene İzle Dinle Mp3 Tab Akor Merkezi Muhayer Kürdi Piyano Eser Çalgılar Şarkı Eser Sözleri Türkü Beni Akor Anonim Piyanist Polifonik Fan Poli Orkestra Soprano Tenor Şarkıcı ŞAN ALTO DEVLET ODA İzlesene Videosu Sesleri Şarkısı Sözü Akoru Özgün Otantik Üstadı Sesi Armoni Armonik Armonisi Armoniler HArmoni Armoniği HArmonik Ekle Türkçe Bilgi'ye Katıl Özet Bilgi Ansiklopedi Görüşler Fotoğraflar Videolar Müzikler Haritalar Diğerleri Hepsi Konu hakkında özet bilgiet bilgi Adını Anmayacağım
Repertuar No:Eserin İlk Dizesi: Aşkınla Yana Yana Kül Olsa da Ocağım
Açıklama: Makam: Muhayyer Kürdi Şarkı
Usulü: Aksak
İsmet Nedim
Gönderen: EKREM ZAMAN
NOTA: Bölüm 1 Yaşamı[değiştir | kaynağı değiştir]
Annesi Kadriye hanım ev kadını olan İsmet Nedim'in babası Nedim Saatçi, Kanun sanatçısıydı. Dedesi de kanun çalan İsmet Nedim, Samsun Fazılkadı İlkokulu'nda öğretim hayatına başlar. İki yıl ortaokula devam ettikten sonra, Samsun Erkek Sanat Enstitüsü, Torna - Tesviye, Teknik Resim Bölümü'nü bitirir. Yıldız Teknik Üniversitesi Mühendislik Bölümü'ne giren İsmet Nedim, aynı yıllarda İstanbul Belediye Konservatuarı'na da devam eder. Yıldız Teknik Okulu üçünçü sınıfda iken devamsızlık nedeniyle okuldan uzaklaştırılır., İstanbul Konservatuar'ın dan 1956 yılında mezun olduktan sonra, Ankara'ya gelerek, batı müziğinin büyük üstatları Halil Bediî Yönetken, Muammer Sun ve Kemal İlerici'den üç yıl boyunca özel dersler alır. Müziği Konservatuar'da ve Ankara Radyosu'nda öğrenen İsmet Nedim, Fahri Kopuz, Halil Bedii Yönetken, Muammer Sun, Muzaffer İlkar, Refik Ahmet Sevengil, Ruşen Ferit Kam, Suphi Ziya Özbekkan ve Şefik Gürmeriç'ten etkilenmiştir.
Kariyeri Askerliğini Amasya'da yedeksubay olarak yaptıktan sonra, 1958 ve 1959 yıllarında Ankara Radyosu'nda açılan ses sanatçısı sınavına katılır ve kazanamaz. Sesini beğenen üçüncü cumhurbaşkanı Celal Bayar'ın tavsiyesi ile, 1959 yılı sonlarında, imtihansız olarak alındığı Ankara Radyosu'ndan 15 gün sonra, torpille radyoya alındığı gerekçesi ile radyodan atılır. Altı ay sonra açılan yeni bir sınavda, jüri üyeleri, Halil Bedii Yönetken, Muzaffer İlkar, Münir Nurettin Selçuk, Necdet Varol, Nevzat Atlığ, Refik Ahmet Sevengil, Ruşen Ferit Kam ve Şerif Muhittin Targan'ın karşısında başarılı olan sanatçı, Güneri Tecer, Neşe Can, Turhan Özek ve Kemal Öncan'la birlikte radyoda görevine başlar.
İlk bestesi, sözlerini Faruk Nafiz Çamlıbel'in yazdığı Çoban Çeşmesi isimli muhayyerkürdi makamındaki şarkıdır.
Bir radyo programında bu şarkıyı, Faruk Nafiz Çamlıbel ile birlikte dinleyen o zamanki Basın Yayın Genel Müdürü Refik Ahmet Sevengil, radyo evine telefon ederek İsmet Saatçi'ye, "Biz senin Saatçi olan soyadını, babanın ismi olan Nedim ile değiştirdik. Bundan sonra senin sanatçı adın İsmet Nedim olacaktır." der. O günden itibaren de İsmet Saatçi, İsmet Nedim adını kullanır.
1962 yılında ilk konserini batı enstrümanları ve Türk müziği sazları eşliğinde, Ankara Büyük Sinema'da veren sanatçının konserine, dördüncü cumhurbaşkanı Cemal Gürsel ve devlet protokolu da katılır.
İsmet Nedim, Hafif Türk Sanat Müziği'nin öncüsü olarak bilinir. Ayrıca çok sazlı Türk Müziği dönemine de öncülük etmiştir.
Acem Makamı
Acemaşiran Makamı
Acembuselik Makamı
Acemkürdi Makamı
Beyati Makamı
Beyati Araban Makamı
Bestenigar Makamı
Bûselik Makamı
Dilkeşhaveran Makamı
Dügah Makamı
Evcara Makamı
Evç Makamı
Ferahfeza Makamı
Ferahnak Makamı
Gülizar Makamı

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS